/ /

Türkiye’nin En Büyük Oto Pazarı Bedava Oldu

16 Kasım 2015

Akın Öztürk

Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük oto pazarı, İstanbul Park Oto Pazarı (İPOP) pazara giriş ücretini kaldırdı.

Seçimlerden sonra hareketlenen 2. el otomotiv piyasası en çok tüketiciyi memnun etti. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük oto pazarı, İstanbul Park Oto Pazarı (İPOP) pazara giriş ücretini kaldırdı. Artık vatandaşlar ve galerici esnafı araçlarını güvenli ve güvenlikli bir ortamda haftada 7 gün ücretsiz satışa sunabilecekler veya takas edebilecekler.

GİRİŞ ÜCRETİ ALINMIYOR

2. el otomotiv pazarının önümüzdeki günlerde daha da çok hareketleneceğini belirten İstanbul Park Oto Pazarı Satış ve Pazarlama Direktörü Cevat Kabataş, “1 Kasım seçimlerinin ardından sektörde büyük bir hareketlilik meydana geldi. Bu hareketliliğin devamlılığı için sektör paydaşlarının elini taşın altına koyması gerekiyordu. Çünkü geride bıraktığımız süreç bizlere bunun önemini bir kez daha gösterdi. İPOP açıldığı günden bu yana her konuda sektöre öncülük etmiş bir oto pazarıdır. Sektör olarak önümüzde çok önemli bir fırsat var ve bunu en iyi şekilde nasıl değerlendirebiliriz bunu düşünmeliyiz. Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük oto pazarı olarak bu konuda öncülük yapmamız gerektiğini düşünerek pazara giriş ücretini kaldırdık. Artık araç veya araçlarını satmak veya takas etmek isteyen tüm misafirlerimizden giriş ücreti alınmayacak yani bedava oto pazarı hizmeti sunulacak.” dedi.

2 SAAT İÇERİSİNDE ARACINI SATABİLECEK

Pazarın teknik altyapısının sektördeki eksikliklere cevap verdiğinin altını çizen Kabataş, “Ücretsiz olarak pazara giriş yapan araçlar İstanbul Park Oto Pazarı’nın tüm imkânlarından yararlanacak. Pazara giriş yapan bir araç kapıda plaka tanıma sisteminden geçerek numaralandırılmış alana yönlendiriliyor. Hangi blokta olduğu, hangi sırada olduğu, o aracın hangi güvenlik kamerası tarafından 24 saat kontrol altında tutulduğu kayıt altına alınıyor. Aynı zamanda tesiste 70 kamera, özel güvenlik ekibi, 85 aydınlatma direği, yangın önleme sistemleri ve yıldırım paratonerleri vs. her türlü ihtimale karşı modern altyapısı ile hizmet sunuyor. Aracın yaşının, sınıfının ve genel özelliklerinin yazdığı araç satış kartı bilgisayardan anında çıkartılarak misafirimize teslim ediliyor. Müşterisini bulan, aracın satış işlemleri de dahil tüm işlemler iki saat içerisinde bitiyor. Pazarın içerisindeki bankadan parasını güvenli bir şekilde alabilir veya kredi kullanabilir yine pazar içerisindeki sigorta biriminden işlemlerini yapabilir ve trafik tescil işlemleri ofisinden de diğer tüm bürokratik işlemlerini yapabiliyor. Yani kısacası hem alıcı hem de satıcı için tüm imkânlar İPOP içerisinde sağlanmış durumda.” dedi.

TÜRKİYE GENELİNDE SATIŞA ÇIKIYOR

Pazardaki araçların sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de satışa sunulduğuna vurgu yapan Kabataş, “İPOP ihtiyaca cevap veren bir projedir. Artık insanlar her konuda internetin nimetlerinden yararlanıyor. Bizler de bu konuyu sektörümüze entegre ederek misafirlerimizin hizmetine sunduk. Giriş yapan bir araç sadece o anda o pazardakilere müşterilere veya alıcılara değil tüm Türkiye’de satışa sunuluyor. Teknik ekibimiz tarafından aracın içerden ve dışardan 9 tane fotoğrafı çekilerek ücretsiz bir şekilde internet sitemize yükleniyor. Araç İPOP’da satışta kaldığı sürece aynı anda internet sitemizde de satışa devam ediyor. Bu uygulama alıcı açısından da büyük bir güvence kaynağı oluyor. İnternette bir ilan görüyor ama aracın fotoğrafında tahribat yapılmış, davet edildiği yerde kimse yok, ilandaki fiyat bir araya gelince oluşan fiyat farkı olması gibi birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabiliyorlar. İPOP olarak en önem verdiğimiz konu güvenlik ve dürüstlük. İnternet sitemizde yer alan araçların bire bir orijinali yüklenir ve tüm araçların fotoğraflarının çekileceği açılar önceden belirlenmiştir. Bizim verdiğimiz satış kartında kesinlikle yanlış bilgi olmaz. İlanda gördüğü aracı pazarda bulabileceğinin kesin garantisini veriyoruz.” dedi.

ZAMAN KAYBINIZI ENGELLİYOR

Aracınızı satmak istediğinizde çeşitli digital platformlarda aracınızı satışa sunduğunuzda en büyük sıkıntının aracınızı talep eden alıcılara nerede, nasıl göstereceğiniz ve bu konuda başınıza gelebilecek olumsuz olaylar olabiliyor. Oysa İPOP’un en büyük avantajı siz işinizde çalışıyorken, aracınız 24 saat güvenlikli bir ortamda Türkiye’nin herhangi bir yerinden potansiyel alıcılara siz olmasanız dahi gösterme ve teşhir etme imkanınız var. Üstelik şimdi bu imkan ücretsiz oldu.” dedi.

ÜCRETSİZ SERVİS HİZMETİ DE VAR…

İPOP’un Sabiha Gökçen havalimanının hemen yanı başında konumlanmış olmasıyla da dikkat çektiğinin altını çizen Kabataş, “Türkiye’nin her yerine 1 saat mesafedeyiz. Bu nedenle sadece İstanbul’a değil tüm Türkiye’ye hizmet ediyoruz. Ayrıca İstanbul’un pek çok noktasından da ücretsiz servislerle de ziyaretçilerimizi oto pazarımıza rahat, zahmetsiz ve konforlu şekilde getiriyoruz.” dedi.

 


Yorumlar(0)