/ /

Türkiye’nin en uzun kızak pisti İstanbul’da açıldı

13 Ocak 2015

Yeliz Gediman

Türkiye’nin en büyük alışveriş, eğlence ve yaşam merkezi Mall of İstanbul kış aylarına özgü sporları ve lezzetleri Kış Festivali’nde bir araya getiriyor. Mall of İstanbul Kış Festivali kapsamında, Türkiye’nin en uzun kızak pisti oluşturuldu. 300 metre uzunluğunda ve 3 ayrı kayak hattına sahip pistte, aynı anda 50 kişi kızak yapabiliyor. Kızak pistinin sonunda yer alan buz pateni sahası ise buz dansı tutkunlarını ağırlıyor. Her yaştan ziyaretçinin doyasıya tadını çıkarabileceği kızak ve buz pateni pisti, Mall of İstanbul’da 3 ay boyunca açık kalacak. Kış aylarının keyifli yönünü yaşatmayı amaçlayan festival kapsamında, pist etrafına kurulan kiosklarda sıcak çikolata, sahlep ve kestane gibi kış aylarına özgü lezzetler satışa sunulacak.

Yapımı 3 hafta gibi bir sürede tamamlanan Türkiye’nin en uzun ve gerçek buzdan yapılan kızak pisti, 1.5 milyon TL’lik yatırım bedeli ile hayata geçirildi. Yapımı süresince yaklaşık 500 kişinin çalıştığı pist için 92.160m özel boru, 18 ton Glikoz, 100 ton buz ve 50 ton su kullanıldı.

Mall of İstanbul Kış Festivali açılışı 11 Ocak Pazar günü renkli etkinlikler ile gerçekleştirildi. Şenay Akay’ın da katılıp kızak yaptığı açılış, renkli görüntülere sahne oldu. Açılışta yaptığı konuşma da çok güzel ve eğlenceli bir organizasyon olduğunu belirten Şenay Akay, “Daha önce böyle bir tecrübem yoktu, burada çok eğlendim. Türkiye’nin en uzun kızak pisti burası, haliyle ne kadar uzun pist olursa o kadar eğlenceli oluyor. Tekrar buraya gelip kızak yapacağım” dedi.

İngiliz patenci Katiana Richardson’nın da buz dansı gösterisi yaptığı sahada, Türkiye Buz Hokeyi süper liginde birincilikleri bulunan sporcular da bir gösteri maçı gerçekleştirdi. Richardson’ın buz dansı ve Bahadır Örs, Mete Özvarol, Feray Ahmed, Gençer Satiç, Okan Bal ve ünlü koç, oyuncu Denis Legersky’nin gerçekleştirdiği buz hokeyi gösteri maçı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Işık gösterileri ve özel showlarla renklendirilen Mall of İstanbul Kış Festivali, Six Pack&Can Gox’un canlı müzik performansı ile de ziyaretçilere unutulmaz bir hafta sonu keyfi yaşattı.

Mall of İstanbul kış festivali kapsamında önümüzdeki dönemde de birinden özel konserlere ve gösterilere ev sahipliği yapacak. Özel olarak kurulan festival sahnesinde; 16 Ocak Cuma Levent Özer; 17 Ocak Cumartesi Gökçen Sanlıman ve 18 Ocak Pazar günü Latin Bandosu Mall of İstanbul ziyaretçileri ile buluşacak.


Yorumlar(0)