/ /

Uyan çocuk…

11 Mart 2014

Özlem Yılmaz

Berkin Elvan, Gezi eylemleri sırasında evinden ekmek almak için çıkan ve başına isabet eden biber gazı fişeği ile ağır yaralanan 14 yaşında bir çocuk… Okmeydanı Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda 268 günden sonra bu gün aramızdan ayrıldı.

Bu sabah: Berkin Elvan’ın ailesi Twitter’dan ”Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan’ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun” diye acı haberi duyurdu.

Daha önce Berkin ile ilgili yaptığımız haber aşağıda bulunmaktadır. Süreci unutmamak için paylaşmak istedik.

————————————————————————–

Bu süreç içerisinde; Okmeydanı’nda esnaf iş yerlerinin kepenklerini kapattı ve Okmeydanı Devlet Hastanesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Çağlayan’a kadar zincir oluşturulmak üzere düzenlenen bu kepenk kapatma eylemi hakkında ajanslarda yer alan bilgilere göre  ‘Umudun çocuğu Berkin Elvan’ ve ‘Berkin Elvan için adalet istiyoruz’ yazılı pankartlar açıldı ve  İstanbul Adliyesi’ne yürümek isteyince polis müdahale etti.

 

 

 

Gelişmeleri twitterdan takip ediyoruz; gözaltına alınan ve yaralanan insanların olduğu, polisin tomayla evlere su sıktığı, bir kişinin başından vurulduğu, çok yoğun bir biber gazı kullanıldığı ve Okmeydanı’nın ara sokaklarında TOMA ve polis panzerleri beklediği Twitter’da yer alan bilgiler arasında…

 

 

berkin 2
Sizler neler gördünüz Okmeydanı’nda, Çağlayan’da… Gelişmeleri an be an takip ediyoruz, aklımız oralarda… Canımız sıkkın… Okullar açılacak, Berkin uyanmadı…


Yorumlar(0)