/ /

Uyku sevenler ‘Sleep Well Expo 2015’ başladı

23 Ekim 2015

Akın Öztürk

    Yatak sektörünün buluşma noktası, yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin de yoğun olarak ilgi gösterdiği Sleep Well Expo 2015, İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de sektöre kapılarını açtı.

Yatak sektörünün buluşma noktası, yabancı katılımcı ve ziyaretçilerin de yoğun olarak ilgi gösterdiği Sleep Well Expo 2015, İstanbul Fuar Merkezi Yeşilköy’de sektöre kapılarını açtı. Dört gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerini ağırlayacak olan fuar, yatak endüstrisi ve yan sanayisine ev sahipliği yapacak. Yatak ve yatak teknolojileri sektörünün Türkiye’deki en büyük buluşması olmayı hedefleyen Sleepwell Expo Fuarı, 22-25 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor. Yatak ve uyku ürünlerinde 2015 trendlerinin sergileneceği fuar, alım grupları ve katılımcı firma zenginliği ile tüm dünyanın ilgisini çekiyor. Fuarı, Türkiye’nin dört bir yanından otel, hastane, öğretmenevi, askeri birlikler gibi toplu yatak ihtiyacı olan kurum ve kuruluşların yanı sıra yurt dışından Uludağ İhracatçı Birlikleri ve Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle alım heyetleri takip ediyor. Ayrıca Yunanistan’dan özel olarak getirilen üst düzey yetkililerin olduğu alım heyeti de fuarda tedarikçi görüşmeleri yapacaklar.

DÜNYANIN GÖZÜ BU FUARDA OLACAK

Türkiye’de yatak endüstrisine ait ilk spesifik fuar olma özelliği taşıyan Sleep Well Expo, Voli Fuar tarafından düzenleniyor. Yatak endüstrisine yepyeni açılımlar sunmayı hedefleyen Sleep Well Expo Fuarı, organizasyonlarıyla sektörü canlandırmak ve yatak endüstrisi liderlerini İstanbul’da toplamak amacıyla organizasyona ev sahipliği yapıyor. Sleep Well Expo’nun yatak, yatak malzemeleri ve yatak teknolojilerinin hepsini kapsadığını ifade eden Sleep Well Expo Proje Müdürü Ömer Faruk Görün, “Sleep Well Expo, dünyada ilk ve tektir. Örneğin Almanya’da, Çin’de, Amerika’da bu fuar sadece yatak, sadece makine veya komponent fuarı olarak var. Biz bunların hepsini bir araya getirdik. Dünyada şuan için cesaret edileceğini de sanmıyoruz, çünkü zor bir alan. Burada aslında son tüketici ile ara mamul tüketicisini bir arada toplamaya çalıştık. Uzak Doğu veAvrupa’dan da olmak üzere toplam 109 firmayı buluşturduk. Beklenenin üzerinde ilgi görüyoruz. Hatta gelecek sene için fuar alanını şimdiden düşünüyoruz, çünkü bu alan bize yetmeyecek” dedi. Türkiye’de kendi alanında çok iyi fuarlar olduğunu söyleyen Görün, “Türkiye’de kendi alanında çok iyi, dünya fuar niteliğine erişmiş fuarlar var. Bunlar gibi olabilmek bu sektörün en çok beklediği şey. Bunun için de çok klasik bir tabir olarak herkes taşın altına elini koysun ve bu fuarda yerini alsın istiyoruz” diye konuştu.


Yorumlar(0)