/ /

Açık Gardırop

10 Ekim 2013

editor

Kadıköy Belediyesi’nin Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılmış ‘Açık Gardırop’ adlı hizmetinden haberiniz var mı?

Biz duyduk, ilgimizi çekti, araştırdık ve bu güzel sosyal dayanışma örneğini sizlerle paylaşmak istedik.

Açık gardırop sistemi şöyle;

Kullanmadığınız veya bağışlamak istediğiniz kıyafetlerinizi belediye ekipleri gelip evinizden alıyorlar ve mağazalarına yerleştiriyorlar. İhtiyaç sahipleri de Fikirtepe’deki Eğitim ve Sosyal Destek Merkezi(ESDEM)’nin alt katında bulunan bu mağazadan istedikleri ve kendilerine uygun kıyafetleri alıp kullanabiliyorlar. Bunun dışında bağışlayacağınız kıyafetleri Fikirtepe’deki merkeze siz de teslim edebiliyorsunuz. Teslim edebileceğiniz giysi çeşitleri; pantolon, etek, elbise, gömlek, hırka, ceket, palto, kazak, tshirt, mont, bluz, eşortman, ayakkabı, çizme ve bot olarak belirlenmiş. Kesinlikle kişilerin özel giyim eşyaları bu mağazada kabul edilmiyor.

Bu yardımlaşma sisteminin bazı önemli kuralları da var ve yetkililer bu konuda oldukça hassas. Öncelikle teslim edilen kıyafetlerin; temiz, yıkanamış, ütülenmiş ve katlanmış olması gerekiyor. Yırtılmış, sökülmüş ve tamir ihtiyacı olan kıyafetler kabul edilmiyor. Teslimat yaparken ise kıyafetleri gruplandırarak kolilemek ve paketlemek gerekiyor. Son olarak da poşet ve kolilerin üzerlerine yapıştırılacak bir liste ile teslim edilen giysinin cinsi, sayısı ve toplamının belirtilmesi isteniyor.

Gördüğünüz gibi bu yardımlaşma hizmetine katkıda bulunmak çok kolay! Haydi evinizdeki gardıropu inceleyip, kullanmadığınız ama hala sağlam olan giysileri ayırma ve bağışlama zamanı geldi!

Açık Gardırop 2. El Giysi Mağazası’na 0216 545 72 28 numaralı telefondan veya Fikirtepe Eğitim ve Sosyal Destek Merkezi Özbey Caddesi No: 111 Fikirtepe/Kadıköy adresinden ulaşabilirsiniz. 


Yorumlar(0)