/ /

Kadıköy’de simit artık daha sağlıklı

16 Ocak 2014

editor

İstanbul’da vapur, çay ve simit deyince akla gelen yer elbette Kadıköy. Kadıköy Belediyesi bu geleneğin en iyi şartlarda devamını sağlamak için özel tasarım simit arabaları yaptırdı.

Severek yenilen simitler için hijyenik satış alanları oluşturmak için hazırlanan arabaların yanı sıra, simitçilere de hijyen, yeni tasarım arabaları kullanma ve sadece Kadıköy’de üretilen simitleri satma koşullarıyla sertifikalar verildi.

kadikoysimit

Tasarım Atölyesi’nden Can Güvenir imzası taşıyan arabalar İskele Meydanı’nda halka ve simitçilere tanıtıldı. 12 simitçinin sertifika eğitimi sonucu arabalarını almaları için hazırlanan törende mini bir gösteri de düzenlendi. Simitlerini eski usulde satan bir simitçiyi canlandıran belediye çalışanı Bülent Çakırer, başkan Selami Öztürk tarafından uyarılıyor ve tasarlanan simitçi arabalarında hijyenik koşullarda simit satması gerektiğini anlatılıyor. Simit üretilen fırınların da denetlendiğini belirten Öztürk, sağlıklı koşullarda üretim ve satış yapmayan kimsenin çalışamayacağını vurguladı.

Tanıtım ve gösterilerin bitmesinin ardından başkan Selami Öztürk, simitçi önlüğü giyerek vatandaşlara simit dağıttı. İkram edilen çaylarla birlikte Kadıköylüler, iskelede çay simit keyfi yaptı.

 

 


Yorumlar(0)