/ /

Adolf izleyici karşısında

31 Ocak 2014

editor

Tagler

adolf-şablon

Hitler’in Berlin’deki sığınağında geçirdiği son 12 saati konu alan tek kişilik oyun Adolf, izleyicisiyle buluşuyor.

Ölüm bütün sorunları çözer. İnsan yoksa sorun da yoktur!

Oynayan: Burak Sergen
Yazan: Pip Utton
Çeviren: Özcan Özer
Reji: Levent Özdilek
Işık: Akın Yılmaz
Dekor: Bizoyuncular
Kostüm: Hatice Kübra Erişir
Kondüvit: Sedat Uğurcan
Afiş: Berkcan Okar
Afiş Fotoğrafı: Mehmet Turgut

Ödüller:
13. Direklerarası Seyirci Ödülleri
En İyi Tek Kişilik Prodüksiyon Ödülü 2013

Hitler’in Berlin’deki sığınağında geçirdiği son 12 saati konu alan tek kişilik oyununun ardında yatan motivasyonu, yazar ve aktör Pip Utton şöyle tanımlıyor; “Bence tiyatronun birçok görevi ve işlevi var. Bunlardan biri de izleyicinin karşısına çıkıldığında onların arkalarına yaslanarak oyunu izlemelerini değil, koltuklarında dikilerek bazı gerçeklerle yüzleşmelerini sağlamaktır. Bazen bunu yapmanın tek yolu onları, aslında görmek istemedikleri şeylerle yüzleştirmektir ve Adolf da böyle bir oyun.”

Yazar Hakkında; 1952 doğumlu olan Pip Utton İngiltere’nin önemli aktör ve oyun yazarlarındandır. Pip Utton halen Edinburgh Fringel Festivali Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Eserleri arasında Chaplin, Bacon, Adolf, Azim, Sadece Yalnızlar, Babanın Oğlu, Dünyalar Savaşı, Noel İlahisi, Dickens, Notre Dame’ın Kamburu, Etiketler ve Dünyanın Merkezinde Bir Pazar Sabahı sayılabilir.

Pek çok ülkede sahnelenmiş bu oyunla Pip Utton, 1998 Fringe Ödülü, 2002 Thespis Uluslararası Monodrama En İyi Aktör Ödülünü almıştır.


Yorumlar(2)

  • Anonim

    I gotta favorite this internet site it seems handy very useful kbgdgacgdfce

  • Anonim

    I am not sure where you are getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for fantastic information I was looking for this info for my mission. aecfceccaadc