/ /

Altın Bamya adayları belli oldu

28 Şubat 2014

editor

Sinemada cinsiyetçi bakışı yeniden üreten filmlere verilen Altın Bamya Ödülleri’nin adayları açıklandı. Ezgi Mola, Fikret Kuşkan, Selma Ergeç, Ezgi Asaroğlu, Ali Poyrazoğlu, Tayanç Ayaydın ve Şahan Gökbakar’ın canlandırdığı karakterler aday listesinde yer aldı.

altinbamya

Türk sinemasında kadınlarla ilgili yanlış mitlerin, düşünce ve anlayışların, cinsiyetçi bakışın sinemada yeniden üretilip temsil edilmesini ve bu ayrımcılığın normal kılınmasını eleştirmek için gerçekleştirilen Altın Bamya Ödülleri’nin bu yılki adayları olan ‘Aşk Kırmızı’, ‘Celal ile Ceren’ ve ‘Erkek’ler filmleri dikkat çekiyor. ‘Senin Hikayen’ filminde canlandırdığı Esra karakteriyle Selma Ergeç, ‘Aşk Kırmızı’da Zeynep olarak izlediğimiz Ezgi Asaroğlu ve ‘Celal ile Ceren’in başrol oyuncusu Ezgi Mola kadın adaylar arasında. Erkek oyuncu kategorisinde ise ‘Celal ile Ceren’ ile Şahan Gökbakar, ‘Aşk Kırmızı’ ile Tayanç Ayaydın, ve ‘Erkekler’ filminin başrol oyuncuları Fikret Kuşkan- Ali Poyrazoğlu ikilisi bulunuyor.

Adaylardan geniş jürinin oylaması sonucu kategorisinde en çok oyu alanlara ödülleri, izleyici ve jüri özel ödülleriyle birlikte 24 Mart akşamı İsveç Konsolosluğu’nda yapılacak 6. Altın Bamya Ödül Töreninde verilecek.


Yorumlar(0)