/ /

6. Uluslararası Barikat Film Festivali

30 Kasım 2015

Akın Öztürk

Bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslararası Barikat Film Festivali, 1 Aralık 2015 Salı günü sinemaseverlere kapılarını aralıyor.

Engelli olmayanların zihinlerindeki, engellilere yönelik barikatlara dikkat çekmek için düzenlenen “Uluslararası Barikat Film Festivali”nin altıncısı; sanatçı, akademisyen ve yabancı kültür ateşelerinin, gözlerini bağlamak suretiyle yapacakları yürüyüşle saat 12.00’da Taksim Tünel’de başlayacak.

Beyazıt Öztürk, Mert Fırat, Rıdvan Dilmen, Dilara Gönder, Fikret Orman, Bağış Erten, Yeşim Salkım, Süleyman Sarılar, Barbaros Çıdal, Levent Tüzemen, Nurgül Yeşilçay, Güntekin Onay, Lemi Çelik, Gürcan Bilgiç, Fuat Akdağ ve Mustafa Erdoğan gibi isimlerin destek verdiği festival, İstanbul Üniversitesi iş birliği ile 1-4 Aralık 2015 tarihlerinde filmlerini gösterime sunuyor.

Konserler ve etkinliklerle de farkındalığa dikkat çeken festival günlerinin ilk konserini Yeni Türkü, İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi   Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda 16.30’da verecek.

Yönetmen Hüseyin Nacar önderliğinde yapılan festival ayrıca; 21 İspanyol dilinin konuşulduğu Cervantes Enstitüsü ile ABD, İsveç, Hollanda, Yunanistan, ülkemizde de Cumhurbaşkanlığının, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın, İstanbul Valiliğinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ve Fatih Belediyesinin de destek olduğu bu proje, Dünya kültür mirasına katkıda bulunan bir sosyal sorumluluk projesi olarak da adlandırılıyor.

Festival Programı

1 Aralık 2015

12:00 Yürüyüş:Galatasaray Lisesi Önünden Başlayacak; sanatçı, akademisyen, yabancı kültür ateşeleri ve engellilerin katılımıyla gerçekleştirilecek yürüyüş Taksim Tünel’de basın açıklamasıyla son bulacaktır.

14:00- Açılış Konuşması(İst.Üni.Cemil Bilsel Konferans Salonu)

14:30- Film Gösterimi :“Can Dostum”

16:30- Yeni Türkü Konseri

Yer: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi   Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu

2 Aralık

10:00 – 12:00  Uzun Metrajlı Film Gösterimi -“YAĞMUR ADAM”

14:00 – 16:00 Uzun Metrajlı Film Gösterimi  -“FORREST GUMP”

Yer: İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu

3 Aralık
10:00 – 12:00  Uzun Metrajlı Film Gösterimi-  “Gözümün Nuru”

12:00 – 15:00 Fatih Yedikule Zindanlarından İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüs arası bisiklet Turu. (Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ,Ünlü spor yorumcuları,Üniversite spor kulüpleri,görme,işitme ve diğer engelli grupların katılımıyla) Bisiklet Turu.İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünde bando ekibiyle karşılanma ve bitiş.

14:00 – 16:00 Uzun Metrajlı Film Gösterimi –“Cennetin Rengi”

Yer: İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu

Aralık

10:00 – 12:00  Uzun Metrajlı Film Gösterimi-“Benim Dünyam”

14:00 Plaket Töreni ve Konuşmalar

15:00 Cahit Berkay Konseri

Mustafa Gökay Ferah Konseri

17:00 Kapanış( Kokteyl )

Yer: İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi  Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu


Yorumlar(0)