/ /

Beşiktaş’ta karikatürler yarışıyor

4 Ocak 2014

Turgay Özçelik

Beşiktaş Belediyesi tarafından bu yıl 19.’su düzenlenecek olan Nehar Tüblek Karikatür Yarışması için başvurular başladı. 1 Mart 1995 yılında vefat eden karikatürist Nehar Tüblek adına düzenlenen yarışma Karikatürcüler Derneği’nin ortaklığıyla hazırlanıyor.

nehar tublek 2

Son başvuru tarihi 10 Şubat 2014 olan 19. Nehar Tüblek Karikatür Yarışması’nda 1. olana 3.000, 2. olana 2.500, 3. olana da 2.000 TL ödül verilecek. Bunların dışında birçok özel ödül de mevcut.

Yarışmaya katılım için belirlenen ve Beşiktaş Belediyesi tarafından internet sitesinde açıklanan şartlar şöyle:

1. Yarışma bütün karikatür çizerlerine açıktır.

2. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir.

3. Gönderilecek karikatürlerin boyutları en fazla 30×40 cm. olmalıdır. Her yarışmacı en fazla 5 (beş) karikatür ile katılabilir.

4. Yarışmacıların, karikatürleri ile birlikte fotoğraflarını ya da yasam öykülerini göndermelerine gerek yoktur. Yalnızca karikatürlerinin arkasına adı, soyadı ve kesin mektup adresi ile varsa telefon numarası yeterli ve gereklidir.

5. Karikatürler en son 10 Şubat 2014 tarihine kadar yazışma adresine elden ya da posta ile gönderilmiş olmalıdır.

nehar tublek

6. Ödüller, 6 Mart 2014 tarihinde İstanbul, Beşiktaş’ta, bu tarihten önce yarışmacılara bildirilecek olan bir kültür merkezinde dağıtılacaktır.

7. İstanbul dışında oturup yarışmada ödül kazananların yol ve konaklama masrafları kendilerine aittir. Bu nedenle ödül kazandığı halde törene katılamayanların ödülleri adreslerine gönderilecektir.

8. Yarışma karikatürleri Beşiktaş Belediyesi tarafından bir albümde toplanacaktır. Albüme girecek olan eserleri “Seçiciler Kurulu” tespit edecektir. Ayrıca bu eserler sanat galerilerinde sergilenecektir.

9. 15-18 yaş arası genç katılımcılar için özendirme ödülleri verilecektir. Genç katılımcılar başvurularına nüfus cüzdanı fotokopisini ekleyecektir.

10. Eserlerini yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

Yarışmanın başvuru adresi: Şerife Ayvere Özmüş

Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü

Nisbetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sok. No:1 Beşiktaş/İstanbul


Yorumlar(0)