/ /

Kartal’ın evine sayılı günler

6 Şubat 2014

editor

Beşiktaş’ın yuvasının temeli önümüzdeki günlerde atılıyor. Yüzyılın stadı, 2014-2015 sezonunda taraftarına kapılarını açacak.

Bulunduğu yer ve sahip olduğu özellikleri Avrupa standartlarının da üzerinde bir stat olacak olan Vodafone Arena’da çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Şeffaf bir platform olarak dizayn edilen yeni statta hafriyat çalışmaları sona erdi. Temel atma töreni için Başbakan’dan haber beklediklerini söyleyen stattan sorumlu yönetici Umut Güner, “Yeni stadın yapımı ile ilgili en çok emeği, en çok desteği Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Net bir tarih veremiyoruz ancak, gelecek hafta temel atma törenini kendisinin katılımıyla yapmak için haber bekliyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. besiktasvodafone

Temel atma töreni öncesi, alt yapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladıklarını dile getiren Umut Güner, “Yurtdışında 18 önemli stadı gezerek Vodafone Arena projesini oluşturduk. Hem Türkiye’ye dışarıdan gelenlerin hem de ülkemizdekilerin hayran kalacağı bir stadyum yapacağız. Bu yapının tamamlanmasıyla, herkes gurur duyacak” ifadelerine yer verdi.

Vodafone Arena’nın mevcut yerinden 23.5 metre geriye doğru çekilerek yapıldığını belirten Güner gelecek hedeflerini “Vodafone Arena Stadı, Türkiye’de örnek olarak gösterilecek ve yılın 365 günü gezilebilen canlı bir merkez olacak. Çeşitli sportif, sanatsal ve siyasi organizasyonların yapılmasını da planlıyoruz. Ve projemiz de bu şartlar düşünülerek yapıldı” cümleleriyle açıkladı.

 


Yorumlar(0)