/ /

Şehrin ortasında meyve bahçesi

7 Şubat 2014

editor

Beşiktaş Belediyesi Ulus’tan Ortaköy vadisine inen 30 bin metrekarelik alana bir meyve bahçesi kuruyor. 8 Şubat 2014 Cumartesi günü (yarın) Ulus Meyve Bahçesi adıyla açılacak olan bahçede,  vatandaşlar 4 bin meyve ağacın meyvesini dalından yeme şansı bulacak.

ismailunal

Ulus Adnan Saygun Caddesi ve Ortaköy Ambarlıdere Yolu arasında yer alan Meyve Bahçesi’nin açılışı için Güvenç Dağüstün, Kürşat Başar ve Burçin Büke’nin bir konser verecek. Açılış töreninde  jonglör gösterileri, canlı heykeller, brunch, meyve ikramları ve birbirinden ilginç sürprizler yeşilseverleri bekliyor olacak.

Yapımına 2010 yılında başlanan Meyve Bahçesi’nde bugüne kadar bin 682 adet ağaç, iki bin 265 adet çalı dikildi. Laz kirazı, karayemiş, incir, hünnap, akdut gibi toplam 28 farklı türde meyvenin bulunduğu bahçe için Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal,  “Metropolde büyüyen çocuklar ve gençler ilk defa burada dalından meyve koparıp yeme imkânı bulacak ve daha önce görmedikleri meyvelerle tanışacak.” şeklinde konuştu.

Meyve Bahçesi’nde yeşil alanların haricinde basketbol sahası, çocuk parkı, seyir terasları, yürüyüş yolları ve bir de kafe bulunuyor. Vatandaşlar burada doğayla iç içe vakit geçirirken aynı zamanda Beşiktaş Belediyesi’nin her yıl düzenlediği Uluslararası Heykel Sempozyumu’nda yapılan heykelleri de görme imkânına sahip olacak. Meyve Bahçesi  eğimli bir arazi üzerinde yer almasına rağmen tamamen engelli kullanımına uygun özel bir tasarıma sahip.

 


Yorumlar(0)