/ /

İstanbul’da aşk başkadır

13 Şubat 2014

editor

Ay Şubat olduğunda, mevsimin getirdiği soğuğun etkisini yok edecek bir şeyin heyecanı sarıyor. Evet, 14 Şubat’tan bahsediyoruz. O heyecanla beklenen, her saniyesi en özel şekilde planlanan gün, 14 Şubat. Saatler kaldı. Hazırlıklar ise hala devam ediyor. En özel, en anlamlı yerler araştırılıyor. Bu yoğun mesainizde, çorbada bizim de tuzumuz olsun istedik ve İstanbul’un en romantik yerlerini sizler için derledik. Hala planı tamamlanmış olanlar da, planı bitirip kararsızlık yaşayanlar da göz atsın diyor ve başlıyoruz.

Deniz ve mehtap… Şarkıların daimi konu ve konuklarından olan bu muhteşem ikiliyi şehirde yakalayabileceğiniz en güzel yerlerden biri Caddebostan Sahili. Favori sahillerden biridir, dolayısıyla kalabalıktır. Ama bu durum, keyifli ve romantik bir yürüyüş, tatlı bir piknik için engel teşkil etmeyecektir.

caddebostan

“İstanbul’da Aşk” deyince akla tabii ki Kız Kulesi geliyor. Gece ayrı gündüz ayrı bir güzellikte olan Kız Kulesi, denizin kokusu, martılar ve şehrin ışıklarıyla 14 Şubat’ınızı muhteşem bir anıya dönüştürmeye tek başına yeter.

kizkulesi

Asıl adı Louis Marie Julien Viaud olan Fransız şairin Pierre Loti dediği ve o günden sonra İstanbul’un en güzel yerleri listesinde zirveyi zorladığı bu güzide mekan, şık manzarası, hele bir de gün batımını yakaladıysanız,  ve teleferik keyfiyle romantik anlar yaşayabileceğiniz muhteşem bir yer. pierreloti

Bir “sevgiliyle gidilecek yer” klasiği Adalar… Klasiktir, vazgeçilmeyecek kadar da güzeldir. Bisiklet turuyla çocukluğunuzu birlikte yeniden yaşayabilir, fayton gezisi ve sahildeki yürüyüşlerle geleceğinizi en güzel şekilde hayal edebilirsiniz.

adalar

İstanbul’da yeşilin ve çiçeklerin en güzel halini nerede görebilirsiniz diye sorsak? Cevap Gülhane Parkı olur kesinlikle. Şehrin bu tarih kokan, yıllandıkça güzelleşen parkı hayatınızın en güzel yürüyüşüne ev sahipliği yapacak.gulhane

Rengarenk çiçekler, bakmak mı fotoğraf çekmek mi kararsızlığı yaşayacağınız harika bir manzara ve kendinizi çok özel hissedeceğiniz köşkte leziz ve romantik bir kahvaltı. Tüm bunları daha fazlasıyla yaşayacağınız yer ise Emirgan Korusu… Sabah kahvaltıya yetişemezseniz, 14 Şubat çayınız için muhteşem bir seçenek.

emirgan

Caminin ışıkları ve Boğaz’ın ihtişamıyla büyüleyen, yürüyüşlere ve vapurlara eşlik eden kuşlarıyla tam bir kutlama yeri daha: Ortaköy. Yalnız olmayacaksınız, bir sürü çiftle aynı ortamda bulunacaksınız. Ancak bu da, ayrı bir güzellik.

ortakoy

 

 

 


Yorumlar(0)