/ /

Boğaziçi Köprüsü 1 saat kapanacak!

5 Kasım 2013

editor

Golf’ün efsane ismi Tiger Woods, Asya’dan Avrupa’ya yapacağı tarihi vuruş için İstanbul’a geliyor. European Tour’un ayağı olan Türkiye Golf Federasyonu tarafından Antalyada yapılacak golf turnuvasının startı İstanbul’da verilecek.

Golf Federasyonu yetkilileri tarafından Boğaziçi Köprüsü’  nün golf etkinliği sebebiyle  bugün saat 14:00 – 14:28 arası trafiğe kapatılacağı bildirdi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ nun tweetinde ise trafiğin Asya’dan Avrupa’ya 14.00-15.00 arası tek yön kapatılacağı, metrobüsün de çalışacağı bilgisi yer aldı.Dün yapılan açıklamada ise köprü trafiğinin 11:00 ile 16:00 arasında kapalı olacağı belirtilmişti.

Açılış gösterisi olarak ünlü golfçü Tiger Woods, bugün Asya’dan Avrupa’ya vuruş yapacak. Woods’un 14.00-14.28 saatleri arasında Boğaziçi Köprüsü’nde yapacağı gösteri için köprü tek yönlü kapatılacak.

Hangi yollar kapalı?

Emniyetten yapılan açıklamaya göre, yeni yapılan düzenlemeyle Boğaziçi Köprüsünü takiben Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş istikametinde herhangi bir yol güzergahı trafiğe kapatılmayacaktır.

AVRUPA’DAN ANADOLU’YA GEÇİŞLERDE

-Zincirlikuyu D-100 kuzey katılım,

-Metrobüs durakları(Beşiktaş istikameti),

-Barbaros Bulvarından Sait Çiftçi köprü katılım (E-5 güney katılım) güney Beşiktaş- Levent ayrımı,

– FSM turnikelerden gelip 1.Çevre yolu ayrımı güneyden gelip kuzeye katılım araç trafiğine kapatılacak olup,1.Köprüyü kullanacak tüm sürücüler alternatif olarak bahse konu kapatma noktalarından 2.Köprü istikametine yönlendirilecektir.

 


Yorumlar(0)