/ /

İstanbul’un ‘Pazar koşusu’

17 Kasım 2013

editor

İstanbul daha önce de duyurduğumuz gibi, 35. Vodafone İstanbul Maratonu kapsamında bu sabaha koşuyla uyandı. Maratonu  Abraham Kıprotıch kazandı.

Kenya Asıllı Fransız atlet 42 km’lik mesafeyi 2.12.30 ile tamamladı.  Organizasyonun en büyük koşusu olan 42 kilometre 195 metrelik maratonun sartını  İBB Başkanı Kadir Topbaş verdi.

2011′de 8 bin sporcunun katıldığı organizasyonda, geçen yıl Vodafone Türkiye’nin desteğiyle 88 ülkeden 13 bin sporcu ağırlandı. Bu yıl yarışmaya 97 ülkeden 20 bin sporcunun katılması öngörülüyor. 2012′de 6 bin 528 olan Türk koşucu sayısının bu yıl yaklaşık 15 bin olacağı tahmin ediliyor.

Koşu boyunca hangi yollar kapalı?

Koşu süresince 07.00-14.30 arası Boğaziçi Köprüsü’ne bağlı olan yolların hepsi kapatılırken, köprü geçişleri için araçlar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne yönlendirilecekler. Beşiktaş -Beyoğlu bölgesinde de yollar trafiğe kapatılırken, sahil yolunda Fatih-Bakırköy-Zeytinburnu güzergâhında şu yollar kapatılacak: Sahil Kenedy Caddesi Ataköy 1. Kısım ayrımından, Sirkeci ışıklara kadar kuzey ve güney istikameti, Ragıp Gümüşpala Caddesi, Reşadiye Caddesi, Balat Yolu, Atatürk Bulvarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Sultanahmet At Meydanı, Yerebatan Caddesi, Klodfarer Caddesi, Nuru Osmaniye Caddesi, Ayasofya Meydanı. Ayrıca Galata ve Unkapanı köprüleri trafiğe kapalı…


Yorumlar(0)