/ /

Sultangazi’den çevreye dost eğlenceye ev sahibi buz pisti

13 Ocak 2014

editor

Sultangazi Belediyesi, geçtiğimiz günlerde hizmete sunduğu buz pistiyle ilçe halkını hem eğlenceye de çevreye duyarlılığa davet ediyor.

Çocuk genç isteyen herkesin ücretsiz faydalanabileceği buz pateninde 4 uzman eğitmen bulunuyor. Eğitmenler özellikle atlama rampasında  katılımcılara kolaylık sağlıyor.  Katılımcıların 1000 metrekarelik çadır alanı içinde 720 metrekareye kurulan buz pistinde kayması içinse giriş bileti olarak 10 plastik kapak veya 5 atık pil getirmeleri yeterli. 4 ay boyunca bu şekilde ücretsiz olarak hizmet verecek olan pistte, atlama rampası ve kayak yaparken sorun yaşanmaması, kolaylık sağlanması için de 4 uzman eğitmen bulunuyor. Alanda buz pisti dışında, cep sineması, tiyatro salonu, sergi alanları ve iş atölyeleri de bulunuyor.

sultangaziPistin açılış töreninde konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “4 ay boyunca hizmet verecek olan bu tesiste uzman eğitimciler eşliğinde buz pateni dersleri verilecek. Bu hizmetten yararlanmak isteyenlerin 10 mavi kapak ya da 5 kullanılmış pili getirmeleri yeterli olacak. Böylece gençlerimiz, getirdikleri geri dönüşüm ürünleriyle hem çevreye zarar verecek atıkların toplanmasına katkı sağlayacak, hem de ücretsiz buz pateninden yararlanmış olacak” ifadelerine yer verdi.

Heyecanla açılışı bekleyen genç ve çocuklardan oluşan kalabalık, başkan Altunay’ın kurdeleyi kesmesinin ardından paten ve eldivenleri teslim alarak pistin açılışını yaptı. Pist, haftanın her günü 10.00 – 18.00 hizmete açık olacak.


Yorumlar(0)