/ /

Erdoğan’dan Gezi’deki gençlere çağrı

11 Haziran 2013

M. Fatih GEDİMAN

Tagler

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

Gençlere tüm sorunları konuşarak aşma çağrısı yaparken, bazı örgütlerin elinde oyuncak olmamaları konusunda uyardı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

Gösteriler amaç değiştirerek farklı bir noktaya ulaştı. AK Parti olarak hadiseleri okumak, analiz etmek konusunda her zaman hassasiyet içinde olduk. Sandıktan çıkan sonuçlar tartışmasız zaferi işaret ettiğinde yerimizi kaybetmişlerin yerine koyduk. 2009 yerel seçimleirnde netice istediğimiz gibi olmadığında nerede yanlış yaptığımızı tüm boyutlarıyla değerlendirdik.

GENÇLER GELİN BİRLİKTE ÇALIŞALIM
Biz her zaman gençlere önem verdik. Şimdi de söylüyoruz. Gelin konuşalım. İlgili bakanlarımla, yerel yöneticilerle ve benimle görüşün. Terör örgütlerinin oyunlarına alet olmayın. Gelin birlikte aşalım.

SİYASET YAPIN GELİN 18 YAŞINDA MECLİSE GİRİN
Seçilme yaşını 25’e kim indirdi? Biz indirdik. 18 yaş ile ilgili çalışma yaptırtıyorum. Bazı ülkelerde seçme ve seçilme yaşı 18’dir, Onlarda oluyorsa bizde niye olmasın? 18’e seçme yetkisini veriyorsun seçilme yetkisini neden vermiyorsun? Tarihte en büyük örneği Fatih Sultan Mehmet’tir. Efendim ama çok iyi yetişmesi lazımdır. Ona da eyvallah. Padişahlığa gitmese de bu parlamentoda yer alır.

ÇELİŞKİDELER
Gezi parkı pis kokudan geçilmiyor herhalde ne demek istediğimi anlıyorsunuz. bunlar çevre adına yapılıyor değil mi? Camide içeceksiniz ve bu ülkenin mabedinde saygısızlık yapacaksınız. Ne adına çevre adına. Müezzini tehdit edip farklı konuşturacaksınız. Bütün görüntüler elimizde. Bütün bunları milletimize sunacağız. Hukuksuz gösterileer kol kanat gerdiklerini gördük yaşadık. İfade özgürlüğü tehdit altında olduğunuu söyleyenler akil insanları tehdit ettiler. Niye engellemeye çalıştınız? Polise küfreden ana muhalefet partisinin milletvekili. Şu anda görüntüleri var. Geri kalmış ülkeler 6 aydı anayasa yapacak biz 1.5 yılda 45 madde yapmışız. Halkımıza verdiğimiz sözümüz var. Hep oyalama. Benim oğlum bina okur döner döner yine okur. Yaptıkları iş bu. Solcu olduğunu iddia eden gençlerin nasıl bir oyunun içinde olduklarını bu rakamlara bakarak anlasınlar


Yorumlar(0)