/ /

Esenyurt’ta engelli ve yakınlarına iftar yemeği.

11 Temmuz 2015

Akın Öztürk

“Hayatı paylaşmak için engel yok” sloganı ile birçok projeye hayata geçiren Esenyurt Belediyesi, Engelli ve yakınlarına özel 2 bin kişinin katıldığı iftar programı düzenledi.
On bir ayın sultanı Ramazan ayında bir çok etkinliğe ev sahipliği yapan Esenyurt Belediyesi, engelli ve yakınları için Esenyurt Nikah Sarayı’nda iftar programı düzenledi. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar programına gelen Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Kadıoğlu hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen gençleri kırmayıp bol bol fotoğraf çektirdi. Vatandaşların sofrasına tek tek gelip sorunlarını dinleyen başkan, birçok yardım isteği için notlar aldı.
Engelliler için geleneksel olarak yıllardır iftar programı düzenlediklerini belirten Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Bu ramazan ayındaki iftar programında yoğun katılım gördük. Engellilerden ziyade yakınları daha çok programa geldiler. Bu yoğun katılımı ben bize teşekkür olarak algılıyorum. Yoğun katılım olduğu için bir izdiham yaşadık. Bizim nikah sarayındaki 3 salonumuz doldu. Katılımcılar genelde çok memnun ve mutlu ayrıldılar. Engelliler bizim parçamız, onlara hizmet etmek bizi mutlu ediyor.”


Yorumlar(0)