/ /

Etkileyici Bir Biyografi

4 Haziran 2014

editor

butler-dik-2

The Butler;Başkanların Hizmetkarı özellikle bu türü sevenler için etkileyici ve keyifle izlenecek bir biyografi filmi.

Cecil Gaines, 1920’lerde beyaz bir aileye hizmet eden bir ailenin oğludur ve zamanla ailesinin    parçalanışına tanık olur. Bunun ardından hayatta neredeyse tek başına kalır; otellerde vale olarak başladığı yaşam mücadelesinde, Beyaz Saray’da görevli bir kahya olmaya kadar yükselir.

 

 

Beyaz Saray’daki görev süresi boyunca 8 Başkan değiştiren Amerika’da insan hakları hareketlerine, başkan suikastlerine, Vietnem işgaline ve daha pek çok önemli olaya tanıklık eder. Bu olaylar sadece ülkesini ve Amerikan toplumunu değil, kendi ailesini ve hayatını da derinden etkiler.

the-butler-ara-2

Bizim iki yüzümüz var” diyor Maynard, geleceğin azimli kölesi Cecil’e nutuk çekerken… “Biri sahip olduğumuz yüz, diğeriyse beyaz adamlara göstermemiz gereken yüz”. Dünyaya geldiği ilk andan beri alnına kazınan “kölelik” yazısıyla yaşamayı öğrenen Cecil, her iki yüzünü de büyük bir özveriyle muhafaza edebildiği sürece saygı görüyor, seviliyor…

butler-ara

Yönetmenliğini Lee Daniels’ın üstlendiği filmi gerçek bir hikâyeden uyarlayan isim Primetime Emmy ödüllü Danny Strong. Başrolünde Forest Whitaker’ın yer aldığı filmde Oscarlı aktöre Oprah Winfrey, John Cusack ve David Banner gibi isimler eşlik ediyor.


Yorumlar(0)