/ /

Evinizin Dekorasyonu İçinizi Ferahlatsın

26 Haziran 2013

Editör

Bu sıcak yaz günlerinde, çalışma yerinizden evinize adım attığınızda içiniz bunalıyorsa, “artık evi değiştireyim de, bir kıyı kasabasına taşınayım?” düşünceleri “acaba bugün ne yesem?” veya “ne olacak şu Gezi Parkı Olayları?” gibi daha önemli sorunsalların önüne geçmeye başladıysa, , evinizi küçük dokunuşlarla bambaşka bir mekana dönüştürebilirsiniz.

 

Havaların ısınmasıyla şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşmak için yazlık evlere doğru gitmeye yoğunlaştığımız şu günlerde evinizi gözden geçirebilir ya da evinizi yaza uygun, ferah bir mekan haline getirebilirsiniz.

 

Özellikle deniz kenarında bulunan evlerde mavi ve beyaz tonlarının şıklığından yararlanabilir, evinizde doğal bir ferahlık yakalayabilirsiniz. Yemek bölümünü duvar tabakları ile süsleyerek bütünlüğü sağlayabilir, daha aydınlık bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

 

KÜÇÜK VE ŞIK HAREKETLER EVİNİZİ CANLANDIRACAK

Yazlık evlerde oldukça hoş duran, diğer renkler ise hiç şüphesiz turkuaz ve mercan tonları. Yazın sıcak havasını hafifletecek kumaşlar ve mobilyalarla çok şık bir yatak odası hazırlayabilirsiniz.

 

Evinizde küçük değişikliklerle farklı bir dokunuş yaratmak istiyorsanız denizcilik aksesuarlarından yararlanabilirsiniz. Küçük ama şık dekorasyon hareketleriyle evinizi canlandırabilir, bambaşka bir hareket katabilirsiniz. Burada olduğu gibi bir dünya küresi, can simidi gibi farklı aksesuarlarla hoş köşeler hazırlayabilirsiniz.

 

Yaz sezonunda evlerin en çok vakit geçirilen alanlarından olan balkon ve bahçelerinizi de yaza hazırlamayı unutmamalı, sıcak yaz günlerinde sizi rahatlatacak romantik bir yemek ve kahve köşesi için dekorasyon çalışmalarına başlamalısınız.

 

Veya üşendiniz, hiçbirisini bu sıcak yaz günlerinde yapasınız gelmedi, çıkın sokağa, akşam serinliğinde, ne gam kalsın ne kasavet…

 


Yorumlar(0)