/ /

Google’da en çok neyi aradık?

10 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Google’da 29 Haziran – 6 Temmuz tarihlerinde ne aradık?
Bir gergedan böceği çılgınlığıdır gidiyor. Fiyatının 90 bin doları bulduğu iddiaları üzerine vatandaş her yerde bu böcekleri arıyor. Bu böceği bulana ceza da var elbet! İşte gergedan böceği başta olmak üzere Google’ın en çok arananları…
İlk olarak Bursa’nın İznik İlçesi’nde bulunan ve haberlere konu olan Gergedan böceği furyası büyüyor.
Böceğin yurt dışında özellikle uzak doğuda 90 bin dolara kadar fiyata ulaşabildiği yönündeki iddialarına ardından hemen her gün yurdun dört bir yanından gergedan böceği haberleri gelmeye başladı.
Böceğin yurt dışında özellikle uzak doğuda 90 bin dolara kadar fiyata ulaşabildiği yönündeki iddialarına ardından hemen her gün yurdun dört bir yanından gergedan böceği haberleri gelmeye başladı.
Zengin olma hayaliyle dünyanın en güçlü böceği olarak nitelendirilen gergedan böceği (Oryctes Nasicornis) yakalayanlara Iğdır Orman ve Su İşleri Müdürlüğü tarafından para cezası kesileceği bildirildi. Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, bu tür böceklerin parasal bir değeri olmadığını, atıklarla beslendiğini başka bir deyişle ‘doğanın çöpçüsü’ olarak nitelendirildiklerini söyledi.
Mete Türkoğlu “İnsanlar bu böcekleri satmak için toplarsa neslinin tükenmesiyle karşı karşıya kalabiliriz. Kanunlarımıza göre bu suç teşkil etmektedir. Bu nedenle biyolojik ve ekolojik döngünün bozulmasına ilişkin 1000 ila 38 bin lira arasında para cezası verilecek. Iğdır’da bu tür olaylarla karşılaştığımız taktirde cezai işlem başlatacağız. Vatandaşlar geceleri ışığa gelen bu böcekleri evinden kovsun. Başka bir şey yapmasın” diye konuştu.

1

Son 10 yılın en iyilerinin yarıştığı Survivor All Star’ın Kuzey Kıbrıs’taki müthiş finalinde Turabi ile beraber finalist olan Merve Aydın şimdilerde evinin keyfini çıkarıyor. Merve Aydın’ın Instagram’daki son paylaşımı çok dikkat çekti. Aydın Anıl’la aralarında aşk var mı sorusuna imalı bir yazıyla son noktayı koydu.

2

Ölüm yıl dönümü nedeniyle Kemal Sunal yurt genelinde anıldı.

3

Adı sürekli Serenay Sarıkaya ile anılan yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy’un voleybolcu Özge Ertöz ile birlikte olduğu yönünde çıkan haberler Ertöz’ün kısa sürede Google’ın çok arananlar listesine girmesini sağladı.

4

Zübük, Gol Kralı, Vatan Sağolsun, Toros Canavarı… Yazdığı her öykü, her roman sanki Türkiye’nin bir fotoğrafı. Evet Aziz Nesin’den bahsediyoruz. Bugün Aziz Nesin olmadan geçen 20. yılı geride bıraktık.

5

Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği WWDC etkinliğinde, Apple Music hizmetini tanıtmıştı. Bu hizmeti de içeren yeni iOS güncellemesi iOS 8.4 30 Haziran akşamı yayınlandı.

6

Pazartesi günü saat 04.03’te merkez üssü İzmir Urla olan 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

7

Google’ın en çok aranan isimlerinden biri adı sık sık koalisyon kavramıyla şu sıra yan yana gelen Devlet Bahçeli’ydi.

8

Dışişleri Bakanlığı, Doğu Türkistan olarak bilinen Şincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşayan Uygur Türklerinin oruç tutmalarının ve diğer ibadetlerini yerine getirmelerinin yasaklandığına dair çıkan haberler ‘Doğu Türkistan’ aramalarını yoğunlaştırdı.

10

TBMM Başkanlık seçiminde 4’üncü tur az önce tamamlandı. 4’üncü tur sonuçlarına göre AK Parti’nin adayı, Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz 258 oyla yeni Meclis Başkanı seçildi.

11i

CHP eski Milletvekili Kamer Genç, geçtiğimiz günlerde yeniden hastaneye kaldırıldı.

12

Yunan vatandaşlar kreditörlerin nakit akışının yeniden sağlanması karşılığında öne sürdüğü koşulları hükümetin kabul edip etmemesi konusunda karar vermek üzere sandığa gitti. Yunan İçişleri Bakanlığı’nın açıkladığı sonuçlara göre, halkın kararı sandıklara, yüzde 61,31 hayır, yüzde 38,69 evet olarak yansıdı.

13

Bir zamanlar Survivor’un yarışmacısı olan Merve Büyüksaraç yine Google’ın en çok aranan isimlerinden biri…

14

Ünlü şarkıcı Miley Cyrus ve Victoria’s Secret meleği Stella Maxwell’in öpüştüğü görüntüler sosyal medyada hızlıca yayıldı.

15

Survivor 2016 kadrosunda hangi ünlü isimlerin olacağı netleşmedi; ancak Tuğba İldiz’in kadroda olacağına dair çıkan haberler bu ismin Google sıralamasında yükselmesine yol açtı.

16

Sinem Kobal, Temmuz sonunda ‘Romantik Komedi’ filmlerinin yenisi ‘Romantik Komedi Balayı’nın çekimlerini için Bodrum’a gidiyor.

17

Ece Erken’in şiddet iddiasıyla boşanma davası açmaya hazırlandığı Serkan Uçar ve kendisi Google’ın gündeminde olan isimlerden…

18

Terminator film serisinin son halkası Terminator Genisys vizyona girer girmez Google’ı da etkisi altına aldı

19

Ramazan Bayramı ne zaman’ sorgusu Google’da şu sıralar fazlaca yapılıyor. Cevabı hemen verelim: 17-18-19 Temmuz…

20


Yorumlar(0)