/ /

Nedir bu Doğubank?

13 Ekim 2013

Melis Bayman

NEDİR BU DOĞUBANK?

Doğubank, piyasadaki elektronik cihazları en ucuza alabileceğiniz iş merkezidir. Her türlü elektronik cihazı bulabileceğiniz bu iş merkezinin yeri Sirkeci’dedir. Adının neden Doğubank olduğuyla ilgili ise net bir bilgi yok. İnternette yaptığımız araştırmalar sonucu bulabildiğimiz en net bilgi şöyle;

“Sirkeci’de bulunan iş hanının adıdır. Doğubank iş hanı’nın, 1955 yılında inşaatına başlanılmıştır. 1958 yılında inşaatı bitirilmiştir. Yapan firmanın adı “doguiş” şirketidir. Aradan geçen zaman süreci dahilinde 1952 yılında kurulan bankanın bu hana geçmesi ile birlikte Doğuşiş olan hanın adı Doğubank olarak anılmaya başlamıştır. Lakin yaşamına 1960’lı yılların ortasında son veren bu bankanın tasfiyesinden sonra han halk içindeki adı ile anılmaya başlamıştır. İlk zamanlarda 1970’li yıllarda plakçıların, kasetçilerin yerleşim yeri olma statüsündeydi, Aradan geçen serbest piyasa ekonomisinin teşviki ile bir anda gümrükçü yapılanmaya yenik düşmüş ve permi denilen satın alma hakkı doğmuş ve çöküş hareketi başlamıştır. günümüzde ucuz çin mallarının satış yeri olarak kalmıştır.”

(06.02.2010 17:57, goliaht)- uludağ sözlük

Son zamanlarda fiyatlarının diğer elektronik mağazalarından farklı olmaması, satılan ürünlerde çıkan arızalar Doğubanka olan ilginin azalmasına neden olsa da müdavimleri az sayıda değildir. ‘Alacağım ürünün garantisinin olmaması benim için sorun değil’ diyorsanız siz de buranın müdavimi olabilirsiniz.


Yorumlar(0)