/ /

Sütlüce-Kasımpaşa Tüneli ulaşıma açılıyor

12 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Sütlüce ile Kasımpaşa’yı birbirine bağlayacak olan karayolu tünelinin bu yıl sonuna kadar bitirilmesi bekleniyor.

Kazı ve beton işlerinin bitirildiği Sütlüce-Kasımpaşa tünelinin, aydınlatma, havalandırma ve elektromekanik işleri ile birlikte bu yıl tamamlanması hedefleniyor.

HALİÇ PORT’A KATKI SAĞLAYACAK

Tünelin, Taksim, Şişhane, Galata, Karaköy ve Unkapanı yönünden gelecek araçların 1. çevreyolu bağlantılarını sağlayacağını söyleyen Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), yolun Haliç Port projesine de önemli katkı sağlayacağını söyledi.

PİYALEPAŞA BULVARI’NIN TRAFİK SORUNU ÇÖZÜLECEK

Ana gövde uzunluğu 3.100 metre olan tünel, 3.817 metre bağlantı yolu ve iki adet 70 metrelik aç kapa tünel ile birlikte toplam 6.507 metre. Proje ile ilgili Habertürk’ün sorularını yanıtlayan Karayolları Genel Müdürlüğü, Sütlüce-Kasımpaşa arasındaki mevcut yolun trafik yükünü taşımakta yetersiz kaldığını ve sürücülerin tercih etmediğini ifade ederken, “Mevcut yolun bu kesiminin devreye girmesi ile trafikte kesintisiz akış sağlanacaktır. Yolun kapasitesinin artırılması ile halihazırda 1. çevreyolu irtibatını sağlayan Çağlayan-Kasımpaşa arasındaki Piyalepaşa Bulvarı’nın da trafiği rahatlayacaktır” açıklamasında bulundu.

Kaynak: HürHaber.com


Yorumlar(0)