/ /

Gülsuyu davası sanığı, Mahmut Tanal’a ‘terörist’ dedi

14 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Maltepe Gülsuyu’nda, 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik’in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin de yaralandığı olaylara ilişkin davanın bugünkü duruşmasında, 11 tutuklu sanıktan 1’i tahliye edildi.Gülsuyu davası için Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan grup üyelerini polis gözaltına aldı. Destek için gelen CHP’li vekil Tanal ile güvenlik görevlileri arasında tartışma çıktı.

Maltepe Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in ölümüyle sonuçlanan olaylarla ilgili duruşma için Anadolu Adalet Sarayı önünde toplanan grup üyelerini, polis gözaltına aldı.

Maltepe Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin Anadolu Adalet Sarayı’nda görülen duruşma için adliye önünde bir grup toplandı.

CHP’Lİ VEKİL TANAL VE SAMİ ELVAN’DAN GRUBA DESTEK

Grup adliye kapısı önünde sloganlar atarak oturma eylemi yaptı. Gruba CHP İstanbulMilletvekili Mahmut Tanal, Berkin Elvan’ın babası Sami Elvan destek verdi.

EYLEMCİLER GÖZALTINA ALINDI

Polis ekipleri adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Bu sırada adliyeye giren ve slogan atan 3 kişi güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarıldı. Gözaltına alınan eylemciler karga tulumba polis aracına bindirildiği sırada adliyenin bahçesine gelen Tanal güvenlik görevlilerine tepki gösterdi.

gulsuyu-davasi-icin-adliye-onunde-toplanan-gruba-7504537_1389_m

ÖZEL GÜVENLİK İLE TANAL ARASINDA TARTIŞMA

Özel güvenlik ile Tanal arasından tartışmanın büyümesi üzerine polis müdürleri araya girdi. 2’si kadın 3 kişi gözaltına alınarak çevik otobüsüne bindirildi. Adliyenin Mustafa Kemal Caddesi tarafındaki giriş kapısı bekleyen grup gözaltıları sloganlar atarak protesto etti.


Yorumlar(0)