/ /

İstanbul’da kar yağışı sürüyor

30 Aralık 2014

Yeliz Gediman

İstanbul’un çeşitli bölgelerinde dün akşam saatlerinde başlayan karla karışık yağmur ve kar yağışı, sabaha kadar devam etti.

kar_5836

TRAFİKTE YOĞUNLUĞA NEDEN OLDU

Avrupa yakasında Hadımköy, Beylikdüzü ve Büyükçekmece, Anadolu yakasında ise Maltepe, Sancaktepe ve Çamlıca’da yoğun şekilde etkisini gösteren kar yağışı sürücülere de zor anlar yaşattı. Yağış nedeniyle özellikle D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu Edirne istikametinde trafik yoğunluğu yaşanıyor. Üsküdar, Altunizade mevkiinde her iki yönde de zaman zaman trafik durma noktasına geliyor.

fft99_mf1962963

ÇAMLICA TEPESİ BEYAZA BÜRÜNDÜ

Etkili olan kar nedeniyle, çevre binaların çatıları ve park halindeki araçların üstü karla kaplandı; bembeyaz oldu.Çamlıca Tepesi’ndeki ağaç ve çiçeklerin üzerine düşen kar, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

camlica_245

BUZLANMAYA KARŞI 742 TON TUZ KULLANILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kar yağışı sırasında 1605 personel ve 820 aracın görev yaptığını, buzlanmaya karşı da 742 ton tuz kullanıldığını belirtti.

Vatandaşların Taksim Meydanı’nda kar yağışından şemsiyelerle korunmaya çalıştığı görüldü. Öte yandan, olası buzlanmaya karşı Gezi Parkı’nın Taksim Meydanı girişinde, iki tuzlama aracı ve tuz yığınağı da hazır bekletiliyor. Buzlanmaya karşı müdahale için hazır bekletilen ekipler ise beklediklerini ve herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını söylediler.

Kar yağışının etkili olduğu diğer bir bölge ise Anadolu yakası oldu. Anadolu yakasında da kar küreme araçları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazır bekletiliyor.


Yorumlar(0)