/ /

İstanbul’da yoğun kar yağışı…

17 Şubat 2015

Yeliz Gediman

Tagler ,

İstanbul’da sabah saatlerinde güneş kendini gösterirken daha sonra başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

İstanbul’da beklenen kar yağışı sabah saatlerinden itibaren başladı. Kentte kar kalınlığının 25 santimetreye ulaşması bekleniyor.

İstanbul’un bazı bölgeleri güne karla uyanırken, bazı yerlerde hava günlük güneşlikti. Hissedilen sıcaklık -2 derece olmasına rağmen Maslak’tan Ataşehir’e kentin büyük bölümü güneşli iken Beylikdüzü-Bağcılar hattında kar etkili oldu.

BİR TARAF GÜNEŞLİ BİR TARAF KARLIYDI

Saat 07.00 itibarıyla kar Avrupa’da yakasında Beylikdüzü’nde etkili oldu. Anadolu yakasında ise Çamlıca, Altunizade, Acıbadem ve çevresinde kar yağışı var. İstanbul’un diğer semtlerinde ise havanın açık ve güneşli olması dikkat çekti.

Saatler 10’u gösterdiğinde şehrin tamamı kar yağışından etkilendi. İstanbul’a yağan kar sonrası sosyal medya kullanıcıları trafikte çektikleri kar fotoğraflarını paylaşmaya başladı.

Kar yağışı İstanbul genelinde etkisini sürdürürken; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tuzlama ve kar küreme araçları da, daha önceden belirlenen ana arterlerde hazır bekletiliyor.

TRAFİKTE YOĞUNLUK

Sabah saatlerinde ise kar yağışı etkisini artırdı. Bazı vatandaşlar temkinli davranıp kendi araçlarıyla trafiğe çıkmak yerine toplu taşıma araçlarını tercih etti. Buna rağmen trafikte yoğunluk yaşanıyor.

VAPUR SEFERLERİ İPTAL

Yoğun tipi nedeniyle saat 10.45 itibariyle Şehir Hatları’nın tüm vapur seferleri de iptal edildi.

117 UÇAK SEFERİ İPTAL

THY, olumsuz hava koşulları nedeniyle Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bugün ve yarın için yapılması planlanan iç ve dış hat olmak üzere toplam 88 olan iptal ettiği sefer sayısını, saat 09.30 itibariyle 117’ye çıkardığını duyurdu.

Türk Hava Yolları (THY) resmi internet sitesinden yapılan açıklamada İstanbul’da her iki havalimanında yaşanan meteorolojik hadise nedeniyle 17-18 Şubat tarihlerinde bazı seferlerin iptal edildiği belirtilerek, yolculardan seyahatleri öncesinde uçuşları ile ilgili son durumu internet sitesi ve çağrı merkezlerinden kontrol etmeleri istendi.


Yorumlar(0)