/ /

Hayvanseverler Kadıköy’de toplanıyor

25 Şubat 2014

editor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın deney hayvanı ünitesi bulunan resmi ve özel kurum ve kuruluşlar ile yükseköğretim kurumları Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu kurulmasına çalışma izni çıkarması hayvanseverleri harekete geçirdi.

sokakhayvanlari

Resmi gazetede 15 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Hayvan Deneyleri Etik Kurullarının Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Yönetmelik, sokak hayvanlarının denek olarak kullanmasının önünü açması sebebiyle olumsuz tepkiler aldı. Hala mecliste Hayvanları Koruma Kanununda değişiklik yapılması için bekleyen Bakanlık Tasarısının; belediye sınırları içinde ve dışında başıboş hayvanın yasaklanması, doğal yaşam parkı adını koydukları ormanlık bölgede inşaatını yaptıkları tesislerde bu hayvanların barındırılması, deney sertifikası ile herkesin deney yapabilir hale getirilmesi ve tehlikeli ırk ve melezlerinin yasaklanması – var olanların toplanması gibi hayvan kıyımına gidecek maddeler içermesi üzerine hayvanseverler düğmeye bastı.

 

Kadıköy’de 2 mart Pazar günü saat 14.00’da eylem gerçekleştirecek olan hayvanseverler, yüreğinde can sevgisi taşıyan herkesi duyarlılığa davet ediyor.


Yorumlar(0)