/ /

iPhone 6S Mini geliyor!

25 Aralık 2014

Yeliz Gediman

Apple 2015 yılında kullanıcılarına iPhone 6S Mini’yi tanıtması bekleniyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre 2015’in ikinci yarısında yeni model tanıtılacak.

2015’İN İKİNCİ YARISINDA GELECEK

Apple’ın bu yıl tanıttığı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’larda kullandığı büyük ekranların yeni modelle geride kalması bekleniyor. Apple’ın 2015’in ikinci yarısında satışa sunmayı planladığı iPhone 6S Mini’de eskiye dönüş yaparak 4 inç ekran kullanması gelen bilgiler arasında yer aldı. iPhone 6S Mini’nin tasarım olarak da yeni nesil iPhonelara benzemesi bekleniyor.

ELEŞTİRİLERİ DİKKATE ALDI

Apple iPhone 6 ve Plus’larda kullandığı büyük ekranlar sebebiyle birçok eleştiri almıştı. Yeni gelen iPhone 6S Mini duyumları ise şirketin iPhone 6 ve Plus eleştirilerini dikkate aldığını gösteriyor. Apple iPhone 6 modelinde 5.5 inç’lik ekran kullanarak kullanıcıları şaşırtmıştı.

İPHONE FİYATLARI DÜŞECEK

Apple’ın yeni modelinin çıkmasıyla birlikte iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde fiyatların düşmesi bekleniyor. iPhone 6 Türkiye’deki 2.349 TL fiyatıyla dünyadaki en pahalı iPhone 6’sı olarak satılıyor.

APPLE’IN REKOR GELİRİ DEVAM EDECEK

Apple’ın gözde telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’larla yakaladığı satış grafiklerinin yeni yılda yeni modeliyle daha da artırmak istiyor. Apple 2014’ün üçüncü çeyreğinde 39 milyon iPhone satarak 42 milyar dolar elde etmişti. Bu raporları yayınlayan ABD’li yatırım şirketi Morgan Stanley’e göre Apple 2014’ün son çeyreğini de 67 milyon iPhone satarak 66 milyar dolar gelir elde edeceğini açıkladı.


Yorumlar(0)