/ /

Ispartakule metro projesi ev ilanlarını arttırdı

6 Şubat 2015

Yeliz Gediman

Ispartakule sakinlerini heyecanlandıran metro projesi bölgedeki kiralık ev ilanlarının sayısını bir yılda yüzde 145 oranında arttırdı.

Ispartakule’de trafiği sorun olmaktan çıkaracak. Mecidiyeköy – Mahmutbey – Halkalı – Bahçeşehir Metro Hattı, bölgedeki satılık ve kiralık ev ilanlarını patlattı.

BANLİYO HATTI MÜJDESİ

Bölgede kiralık konut ilanları son bir yılda yüzde 145 oranında artarken; satılık ev ilanlarındaki artış ise yüzde 45 oldu. Ispartakule’ye aynı zamanda Banliyö Hattı müjdesi de verilmişti.

Metro projesi; toplam 12,5 kilometre mesafeyi 19 dakikaya kadar indirecek. Projenin hayata geçmesiyle TEM üzerinde oluşan 4,5 kilometrelik trafik de son bulacak. Mecidiyeköy – Mahmutbey – Halkalı – Bahçeşehir Metro Hattı üzerindeki durak-istasyonlar şöyle sıralanıyor:

DURAK VE İSTASYONLAR BELİRLENDİ

Mecidiyeköy-Mahmutbey-Mimar Sinan, Mehmet Akif-Halkalı/Atakent, Halkalı Toplu Konut-TEMA, Hastane-Altınşehir, Resneli-Ispartakule/Bahçeşehir. Hattın 2019 yılına kadar hizmete açılması planlanıyor.

Öte yandan Kanal İstanbul, 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ile de gözlerin çevrildiği Ispartakule’de yeni konut projelerinin inşaatları hızla devam ediyor. Bahçeşehir – Ispartakule bölgesine, tüketicinin talebi de her geçen gün artıyor.


Yorumlar(0)