/ /

İstanbul İtfaiyesi ‘Oscar’a aday

23 Kasım 2015

Akın Öztürk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, dünyanın en prestijli organizasyonlarından ‘İtfaiyecilik Oscarları’nda, ‘2015-Yılın İtfaiye Ekibi’ kategorisinde finale kaldı

‘İtfaiyecilik Oscarları’na her yıl dünyanın dört bir yanından 80’in üzerinde ülkenin itfaiye ekipleri katılıyor. Oscar ödülleri, İtfaiye ekiplerinin yangın ve afetlere müdahaleleri değerlendirilerek veriliyor. İlk etap değerlendirmeler, 4farklı ülkeden oluşan uzman bir jüri tarafından yapılıyor. Elemeleri geçen 11 olay ise dünya çapında internet üzerinden erişime açık halkoylaması ile yarışıyor. İstanbul İtfaiyesi, 100’lerce aday arasından 9 ülkeden 10 şehir ile birlikte finale kalma başarısını gösterdi.

İstanbul İtfaiyesi, 28 Şubat 2015’te meydana gelen ve yüksek risk altında gerçekleşen başarılı ‘Akaryakıt Tanker Yangını’ (Chemical Tanker Exploded) müdahalesi ile ‘Yılın İtfaiye Ekibi’ kategorisinde oscara aday gösterildi.

ıtfaıye-ajans2

Yılın itfaiyesi halk oylaması seçilecek

İstanbul ile birlikte 10  ülkeden 11 şehir finale kaldığı yarışmada ‘2015-Yılın İtfaiye Ekibi’ internet üzerinden halk oylaması ile belirlenecek.

Kullanıcılar oylarını www.world-of-firefighters.com/vote adresinden kullanabiliyor. Sayfanın en alt kısmında bulunan ‘Chemical Tanker Exploded’ seçeneğini tıklayan internet kullanıcıları ad, soyad ve mail adresinizi yazarak oy kullanabilir.

Veya ibb.gov.tr – itfaiye – akom.ibb.gov.tr sitelerinden de direk oy kullanabilirsiniz

Her kullanıcının bir kez oy kullanabildiği yarışma 13 Aralık 2015 tarihine kadar devam ediyor.

En çok oyu alan 3 şehrin itfaiye ekibinin davet edileceği ‘İtfaiyecilik Oscarları Ödül Töreni’, 22 Ocak 2016 tarihinde Almanya’nın Ulm kentinde düzenlenecek.

ıtfaiye-ajans3


Yorumlar(0)