/ /

Kadıköy’de Trafik Çilesi Devam Ediyor

9 Temmuz 2013

Editör

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve yaklaşık üç aydır devam eden çalışmalarda, trafik sorununa yaz sıcakları da eklenince Kadıköy caddeleri çekilmez bir hal aldı.

 

ANA ARTERLERDE HAYAT DURDU

Başta Fahrettin Kerim Gökay Caddesi olmak üzere, ilçe genelinde ana arterlerde trafik sorunu had safhaya ulaştı. Oldukça ağır ilerleyen trafik akışı, ara arterleri de olumsuz etkiledi.

 

ÇALIŞMALAR BİTMEK BİLMİYOR

Söğütlüçeşme ve Altıyol’da haftalardır devam eden kaldırım yenileme çalışmaları, vatandaşların ve çevre esnafının sabrını taşırdı. “Böylesine önemli ana arterlerde çalışmalar sadece gündüz sürdürülüyor. Araçlar ve ekipmanlar, sabaha kadar boş bekliyor. Bu bölgeler genelde işyeri, yani geceleri rahatsız olacak yerleşim birimleri yok. Birkaç işçi tarafından sürdürülen çalışmalar nedeniyle haftalardır canımız çıktı” diyen esnaf, yetkililere tepkili…

 

BAZI NOKTALARDA KALDIRIMLAR GENİŞLETİLDİ

Söğütlüçeşme Caddesi’ni Altıyol’a bağlayan kesimlerde kaldırım genişletme çalışmaları başladı. Yayaların yürümesini kolaylaştıracak çalışma için bazı noktalarda yollar daraltılırken, araçların yol kenarlarına park etmemeleri için parke dubaların kullanıldığı görüldü. Ancak yolların iyiden iyiye daraldığı kesimlerde araçların yol kenarlarına park edilmeye devam edilmesi halinde, Söğütlüçeşme Caddesi’nin çile caddesine dönüşebileceği düşünülüyor.


Yorumlar(0)