/ /

Kartal’da Halk Oylaması

17 Temmuz 2013

Editör

Kartal Belediyesi, trafik akışı ve hizmetin kusursuz sağlanması için Cumhuriyet Mahallesi, Çırçır Caddesi, Şerif Ali Sokak veçevresindeki pazar alanı ile ilgili yapacağı düzenleme için halkoylamasına gitti.

 

Kartal Belediyesi, trafik akışı ve hizmetin kusursuz sağlanması için Cumhuriyet Mahallesi, Çırçır Caddesi, Şerif Ali Sokak ve çevresindeki pazar alanı ile ilgili yapacağı düzenleme konusunda halk oylaması yaptı.

 

Seçim beyannamesine ’’Halkın onay vermeyeceği hiçbir projeye geçit vermeyeceğim’’ sözünü verdiğini dile getiren Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün, Pazar yerinin akıbetini halka sorması ve bu konuda en doğru kararın katılımcılık ile alınacağını belirtmesi takdir topladı.

 

Sandıkta oyunu kullandıktan sonra vatandaşlarla sohbet eden Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, “Seçim öncesinde seçim beyannamemde ’Halkın onay vermediği hiç bir projeye geçit vermeyeceğim’ dedim. Halkımızın düşüncesine ve isteğine bağlı kalarak hizmetler yaptık. Uğur Mumcu Mahallesi’nde yaptığımız halk oylamasının ardından bugün de Pazar yeri için Yukarı Mahalle sakinlerinin karar vermesini istedik. Biz, her zaman halkın değerlendirmesini önemsedik. Yukarı Mahalle halkı bilsin kisandıktan çıkan oylar tarafımızdan değerlendirilecek. Hayırlı olsun” dedi.

 

SANDIKLAR AÇILDI

Yoğun ilgi gören oylamaya 920 vatandaş katıldı. Oyların 9’u geçersiz sayıldı. Oylama sonucunda ’Pazar mevcut yerinde kalsın mı?’ sorusuna 360 ‘Evet’, 268 ’Hayır’ ve 283 ‘Kararsız’ oyu çıktı.

 

‘Yukarı tarafa taşınsın mı?’ sorusuna 312 ‘Evet’, 243 ‘Hayır’ ve 356 ‘Kararsız’ oy aldı. ‘Hafta sonu tatiline alınsın mı?’ sorusuna karşılık 105 ‘Evet’, 290 ‘Hayır’, 516 ‘Kararsız’ oyu verildi. Pazarın hafta sonu Cumartesi gününe alınması yönünde çıkan oy sayısı 58 iken Pazar gününe alınmasına ‘Evet’ diyenlerin sayısı ise 47 oldu. ‘Pazar tamamen kaldırılsın mı?’ sorusuna 284 vatandaş ‘Evet’, 385 vatandaş ‘Hayır’ derken 242 vatandaş ise ‘Kararsız’ oy kullandı.

 


Yorumlar(0)