/ /

Vatandaşlara ücretsiz risk taraması

24 Kasım 2015

Akın Öztürk

Dünya Diyabet Haftası dolayısıyla Pendik Belediyesi ve Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin işbirliğiyle “Diyabetli olabilirsiniz” temalı etkinlik düzenlendi.

Pendik Belediyesi ve Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile Dünya Diyabet Haftası dolayısıyla vatandaşlara ücretsiz risk taraması yapıldı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi önünde düzenlenen etkinlikte vatandaşlar boy, kilo, beden kitle indeksi, bel çevresi, tansiyon ve kan şekeri ölçümleri yapılarak risk faktörleri taramasından geçirildi. Riski yüksek çıkanlar, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası olan ve Pendik Kaynarca’da bulunan Diyabet Merkezi’ne yönlendirildi.

5652c7ef1726d_dsc-0019

 

Pendiklilerin yoğun ilgi gösterdiği tarama sonucunda 603 kişiden 244 kişide obezite, 42 kişide diyabet, 129 kişide  de hipertansiyon açısından risk tespit edildi.Hastane Yöneticisi ve Başhekim Doç. Dr. Recep Demirhan, diyabet belirtisi olan kişilerin geç kalmadan kan şekeri ölçümü yaptırması tavsiyesinde bulundu.


Yorumlar(0)