/ /

Kedilerin de evi var

11 Aralık 2013

Turgay Özçelik

Bizler bu kar soğuğunda bir şekilde ısınabiliyoruz, peki ya sokaktaki hayvanlar. Gerçekten onlar için bu soğuklar öldürücü düzeyde olabiliyor. Kadıköy Belediyesi sokakta yaşayan kedileri düşünerek onlar için evler hazırlattı.

Artık Kadıköylü sokak kedilerinin de başlarını sokacakları birer yuvaları var. Kadıköy’de parklarda yaşayan kediler artık üşümeyecek. Kadıköy  Belediyesi, soğuk  ve yağışlı havalar nedeniyle sokak da zor durumda kalan, parklarda yaşayan kediler için yaptırdığı kedi evlerini parklara koydu. Ahşap  iki katlı kedi evleri Özgürlük, Yoğurtçu ve Fenerbahçe Parklarına 10 Aralık günü yerleştirildi.  Mama ve su kapları da bırakılan kedi evlerini kediler kısa sürede sahiplendi.

Kedi evlerindeki mamaların sürekli yenileneceğini kaydeden Veteriner Müdürü Ali İhsan Mete parklara 13 kedi evinin konulduğunu, ihtiyaca göre diğer parkalara da kedi evleri  konulacağını söyledi. Mete, hava koşullarının özellikle sokak hayvanlarının hayatını riske soktuğunu kaydederek, zor durumdaki  diğer sokak hayvanlarının da barınak da korunmaya alınacağını, vatandaşların bu durumdaki hayvanların kurtarılması için (0216) 542 5052 no’lu telefondan  belediye ile irtibata geçmelerini  istedi.


Yorumlar(0)