/ /

Kırmızı ruju doğru taşımanın 7 kuralı

6 Ocak 2015

Yeliz Gediman

Tagler

Kırmızı ruj bazen çekici bazen de komik görünmenize neden olabilir. Kırmızı ruju her kadın sever ve hatta her makyajında kullanmaya özen gösterir ama çoğu, doğru şekilde taşıyamaz.

Çekici görünmenizi sağlayan kırmızı rujunuzu sürerken dikkat etmeniz gerekenler:

Doğru kırmızı

Herkes için doğru olan bir kırmızı ruj vardır ama hala doğru tonu bulamamış olabilirsiniz. Parlak kırmızılar, koyu kırmızı, içinde mavi ya da portakal alt tonlar olan kırmızılar… Bir uzmana danışıp ten ve göz renginize uygun olanı bulabilir ya da deneye yanıla en çok hangisini üzerinizde beğendiğinizi keşfedebilirsiniz. Tabii dışarıdan gelecek fikirlere de açık olmayı unutmayın.

Nötr gözler

Kırmızı rujun bir alamı vardır, sürdüğünüzde gözlerinizi çok fazla renklendirmek istemeyeceksinizdir. Dudaklarınızı kırmızıya boyadığınızda, gözleriniz nötr kalmalıdır. Sahnede olan bellidir ve paylaşmak istemeyecektir, üstelik ikisini aynı anda boyamak aşırıya kaçmak olacaktır ve sizi şık değil, komik gösterir.

Küçük siyah elbise

Kırmızı ruju her şeyle kullanabilirsiniz ama bir klasik haline gelen küçük siyah elbiseniz ile çok daha uyumlu olacaktır. Özel bir gece için muhteşem tercihler olacaklardır.

Siyah eyeliner

Gözlerinizde fardan ve gölgelendirmelerden kaçınıp nötr bırakmanız gerektiğini söylemiş olabiliriz ama siyah eyelinera hayır diyemeyeceğiz. Deneyin! O muhteşem kırmızı dudaklara iyi eşlik edecektir. Likit olan ürünleri tercih edin, sürmesi başlarda zor olsa da denedikçe daha iyi çizgiler çekebileceksiniz.

Eğer gerekliyse dudaklarınızı çerçeveleyin

Kırmızı ruj pek bağışlayıcı değildir. Dokunduğu her şeyi göze batırır, dudaklarınız etrafındaki ince küçük çizgiler dahil. Rujunuzun akıp bu çizgileri doldurmasını engellemek ve olduğu yerde sabitlenmesine yardım etmek için sürmeden önce baz oluşturmanız gerekebilir. Dudaklarınıza bu astarı rujunuzun rengine denk bir kalemle oluşturabilirsiniz.

Rujunuzu yanınızda taşıyın

Kırmızı ruj hafifçe kaybolmayacaktır. Silinmeye başladığında bu çok belli olur, o yüzden yanınızda taşımanız ve gerektikçe tazelemeye dikkat etmeniz önemlidir.

Kendinize güvenin

Aslında belki de kırmızı ruj sürmekle ilgili en önemli ipucu budur. Kendinize güvenmelisiniz! Çekinmenize gerek yok, her kadın kırmızı ruj sürebilir ve sürmelidir de.


Yorumlar(0)