/ /

Türkiye’nin vizyon ilçesi Başakşehir oluyor

14 Temmuz 2015

Akın Öztürk

Türkiye’nin modern kentleşmedeki yeni yüzü Başakşehir, geliştireceği yeni projelerle Türkiye’nin vitrin ilçesi olacak.

2009 yılından bu yana Başakşehir’de değişim devam ediyor. Başkan Uysal, göreve geldikleri günden bu yana oldukça büyük değişimlerin mimarı olduklarını belirterek, “Özellikle Şahintepe, Güvercintepe ve Altınşehir mahallelerimizde alt ve üst yapıda birçok yatırımlar yapıldı. İlçe halkımızın layık olduğu bir yerleşim yeri oluşturmak adına kentsel estetik ve tasarıma çok önem veriyoruz” dedi.

BİLGİ EVLERİ GURURUMUZ

Kentsel tasarım ve estetiğin yanı sıra eğitim, sağlık ve kültürel alandaki yatırımlara da ağırlıklı olarak destek verildiğini belirten Başkan Uysal şunları kaydetti, “Özellikle gençler için eğitsel, kültürel ve sportif faaliyetlere yoğun destek sağlıyoruz. Öğrencilerimizin ücretsiz faydalanabildiği 7 tane bilgi evimiz var. Şu anda bilgi evlerimize kayıtlı 25 bin öğrencimiz bulunuyor. Böylelikle çocuklarımızı eğitirken, kötü alışkanlıklardan da uzak tutmayı hedefliyoruz.”

DÜNYA STANDARTLARINDA KÜLTÜR MERKEZİ

Her seferinde ilçenin kültürel faaliyetlerine verilen önem üzerinde duran Başkan Uysal,“Kültürel faaliyetler, belediyemiz için en az şehircilik faaliyetleri kadar önemlidir. Kültür; bir şehrin, insanın en önemli dinamosudur” dedi.

1219 kişilik amfi salonu, 560 metrekare sahnesi, 100 kişilik simultane sistemi, işitme engelliler için LOOP sistemi ve 4 adet sanatçı dinlenme odasının bulunduğu merkez, adeta dünya standartlarında bir kültür kompleksi olarak öne çıkıyor.


Yorumlar(0)