/ /

Yeni yılda elektrik ve doğalgaza zam gelecek mi?

30 Aralık 2014

Yeliz Gediman

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Bakan Yıldız konuşmasında, yeni yıl ile beraber doğalgaz ve elektrik fiyatlarında yapılacak yeniliklere değindi.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATLARI YENİ YILDA DEĞİŞMEYECEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik ve doğalgaz fiyatlarının yeni yılda değişmeyeceğini, elektrikte kayıp-kaçak bedelleriyle ilgili de Ocak’ta düzenleme yapılacağını bildirdi.

Bakan Yıldız, “Elektrik ve doğalgazda yeni yılda herhangi bir düzenleme düşünmüyoruz. 1 Ocak’tan itibaren aralık ayındaki fiyatlardan kullanıma devam edilecek. (Kayıp kaçak bedelleriyle ilgili düzenleme) Kanuni düzenlemelerimiz hem yargıyı rahatlatmak, hem de daha stabil yapı için faydalı olacaktır. Bununla alakalı düzenlemeyi ocak ayında yapmamız lazım” dedi.

“CUMHURBAŞKANI İLE BAŞBAKAN ARASINDA AYRILIK OLMAZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu’na başkanlık yapacağından dolayı ortaya atılan Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında gerginlik iddialarına da değinen Bakan Yıldız, “Hiç bir nokta Türkiye’nin menfaati büyümesi söz konusu olduğunda hiç bir kurum birbiri için ayrılık noktası teşkil etmez. Hele hele Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız arasında çok erken oluşturulmaya çalışılan ayrılık noktasının zemin bulmayacağını, bunun Türkiye lehine bir gelişme olacağını belirtmek istiyorum” dedi.


Yorumlar(0)