/ /

34. İstanbul Film Festivali başlıyor

25 Mart 2015

Yeliz Gediman

4 Nisan’da başlayacak 34. İstanbul Film Festivali’nin programı açıklandı. Festivalde 20’nin üzerinde bölümde 62 ülkeden 222 yönetmenden 204 film gösterilecek.

Festival programında neler var?

Festivalde bu yıl da sinemaseverlere 2015 yılında Sundance ve Berlin Film Festivalleri’nde prömiyerleri yapılan filmlerden, tartışma yaratan belgesellere, çocuk filmlerinden usta yönetmenlerin son başyapıtlarına zengin bir program sunacak.
Festivalde Akbank Galaları, Ustalar, Dünya Festivallerinden, Yeni Bir Bakış, NTV Belgesel Kuşağı, Mayınlı Bölge, Antidepresan, Çocuk Mönüsü, Geceyarısı Çılgınlığı gibi klasikleşmiş bölümlerin yanı sıra bu yıla özel bölüm ve gösterimler gerçekleştirilecek.

Sinemaseverler festival biletlerini 28 Mart Cumartesi günü 10.30’dan itibaren;

– Biletix satış noktaları,
– Biletix Çağrı Merkezi (0216 556 98 00),
– Biletix web sitesi (www.biletix.com),
– Hizmet bedelsiz olarak Atlas ve Rexx sinemalarında açılacak ana gişelerden alabilecek.

34. İstanbul Film Festivali’nde bilet fiyatları tam 17 TL, öğrenci ile 65 yaş ve üstü izleyiciler için ise, 21.30 seansları ve Akbank Galaları’nın ilk gösterimleri haricinde 12 TL olacak. Atlas ve Rexx sinemalarında yapılacak Akbank Galaları ilk gösterimlerinin bilet fiyatları herkes için 20 TL olacak.

İndirimli bilet uygulaması bu yıl da devam ediyor. Hafta içi gündüz 11.00, 13.30 ve 16.00 seanslarının biletleri
5 TL üzerinden temin edilebilecek.

11.00, 13.30, 16.00, 19.00 ve 21.30 seanslarına ek olarak, festivalin Geceyarısı Çılgınlığı bölümündeki filmler, festival boyunca Cuma geceleri Beyoğlu Sineması, Cumartesi geceleri ise Atlas Sineması’nda 24.00 seansında izleyicilerle buluşacak.

BİLETİNİ ERKEN ALAN KAZANIYOR

İstanbul Film Festivali’nde bu yıl 28 Mart’tan itibaren gösterimlerin başlayacağı 4 Nisan tarihine kadar tüm izleyiciler biletlerini %10 indirimli alacak.

LALE KART ÜYELERİ

Lale üyeleri festival biletlerinde ön satış ve % 25’e varan indirimlerden yararlanacak. Öncelikli biletler, Atlas ve Rexx sinemalarının yanı sıra Lale Kart İletişim Merkezi ve Biletix web sitesinden (www.biletix.com) alınabilecek. Lale Kart üyeleri için ön satış dönemi: 24 Mart (Siyah ve Beyaz Lale üyeleri), 25-27 Mart (Kırmızı ve Sarı Lale üyeleri).

Festival Sponsoru AKBANK, Axess Kart sahiplerine festival boyunca hafta içi gündüz seansları hariç satın alacakları biletlerde %20 özel indirimden yararlanabilecekleri bir avantaj sağlıyor.

ÖĞRENCİLER İÇİN PASOFİLM KART

34. İstanbul Film Festivali öğrencilere özel hazırladığı PasoFilm! kartı ile avantajlar sağlıyor. Lisans, ön lisans üniversite ve lise öğrencilerinin, kimliklerini göstererek İKSV binasından 20 TL karşılığında alabilecekleri PasoFilm! kart ile öncelikli bilet alımı, çeşitli mekanlarda festival boyunca indirim ve ücretsiz katalog alma hakkı sunuyor. PasoFilm! kart sahipleri kendi öğrenci kimlikleriyle birlikte 27 Mart Cuma saat 13.00’den itibaren Atlas ve Rexx sinemalarındaki öncelikli bilet alma imkânından yararlanabilecekler.

BİLET ALIRKEN YILDIZLI GÖSTERİMLERE DİKKAT

İstanbul Film Festivali birçok konuk yönetmen ve oyuncuyu festival izleyicileriyle buluşturmaya devam ediyor. Aralarında Bahman Ghobadi, Lone Scherfig, Christian Petzold, Elmar Back gibi ünlü yönetmen ve oyuncuların da olduğu festival konukları, kendi filmlerinin gösterimleri öncesi sinemada izleyicilerle buluşup, gösterim sonrasında da filmle ilgili sorulara yanıt verecek. Sunum olan gösterimler festivalin web sitesinde (film.iksv.org) yıldızla işaretli olarak yer alıyor.

Festival programına göz atmak için…

Festivaldeki filmlerin bilgileri, festivalin çizelgesi, etkinlikleri ve tüm detaylarını içeren festival katalogu, festival sinemaları ve Biletix satış noktalarından 5 TL’ye alınabilir.

Festival programına festivalin resmî web sitesi film.iksv.org’un yanı sıra İKSV Mobil’den de ulaşılabilir. İKSV Resmi İletişim Sponsoru Vodafone’un katkılarıyla yenilenen İKSV Mobil uygulamasının yeni sürümü AppStore ve Google Play Store’dan 25 Mart’tan itibaren ücretsiz olarak indirilebilecek.

FESTİVAL SOSYAL MEDYADA

Festivalle ilgili gelişmeler, festival filmleri, etkinlikler, konuklar ve daha pek çok güncel bilgi, festivalin Facebook ve Tumblr sayfalarından, Twitter ve Instagram hesaplarından takip edilebilir. Ayrıca #istfilmfest15 etiketini kullanarak sürpriz hediyelerimizden kazanma şansı yakalanabilir.


Yorumlar(0)