/ /

AltFest’ 2013

24 Mayıs 2013

Gizem Muratoğlu

“Alternatif Tiyatro Mekanları Ortak Girişimi” 2011 yılında, yedi tiyatro mekanı tarafından kurulmuş.  Bir araya gelmelerinin amacı ise; tiyatro mekanlarının devamlılığını sağlamak, ortak sorunlara ortak çözümler üretmek.  2011 yılından bu yana çeşitli etkinlikler ve dayanışma organizasyonları düzenlemişler. Bu sene yaptıkları çalışmalara bir de festival organizasyonu ekliyorlar.

 

İsimlerine  Alternatif Sahneler olarak devam edecek topluluğun düzenleyeceği ilk festival olan AltFest’13,  5-13 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Prodüksiyon ve okuma tiyatrosu olarak iki bölümden oluşan festivalde, dokuz gün boyunca bu topluluğu oluşturan yedi tiyatronun sahnelerinde daha önce oynanmamış oyunlar sergilenecek, atölyeler ve söyleşiler düzenlenecek. Bu okuma tiyatroları başvurular arasından seçilen yeni metinlerden oluşacak.

 

Festival, Türkiye’de oyun yazımının gelişmesine katkı sağlamayı, yeni oyun yazarlarını teşvik etmeyi ve alışılmışın dışında olan yeni tiyatro mekanlarının çoğalmasına destek olmayı amaçlıyor.

 

AltFest’ 13 festivaline; yazar veya yazarlar grubu olarak daha önce yayınlanmamış oyun metinleriyle, yerli metinle olmak koşuluyla bağımsız tiyatro toplulukları ve sanatçılar olarak başvuru yapabilirsiniz.

 

Başvuru ayrıntıları için lütfen tıklayınız.


Yorumlar(0)