/ /

Aydos Kütüphanesi’ne ilgi her geçen gün artıyor

15 Ocak 2014

editor

Ulaşmak istediğiniz her türlü bilgi ve belgeye sizi kolaylıkla götüren yerdir kütüphaneler.  29 bin kitaplık zengin içeriği ve çalışma sınıflarından oluşan Aydos Kütüphanesi, artık sadece basılı kaynakların değil teknolojik alt yapısıyla birçok kütüphaneden ayrılıyor.

aydos_kutuphanesi_sultanbeyli_8-500

Teknolojinin her nimetinden faydalanan Aydos Kütüphanesi, radyo dalgaları ile veri tanımla sistemini (RFID) ülkemizde ilk kullanan belediye kütüphanesi olma özelliği taşıyor. Kütüphane sorumlusu Nusret Sönmez, bu tür çalışmalarla insanların kütüphaneden daha aktif faydalandığını belirtirken “Aydos Kütüphanesi’ne açıldığı günden beri öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. 4 bini geçen üyemiz bulunuyor. Özellikle öğrenciler okuldan arta kalan vakitlerinde kütüphanemizde ders çalışıyor, kitap okuyor ve araştırma yapıyor. Öğrencilerin yanı sıra burası sınavlara hazırlanan kişilerinde ders çalışma adresi oldu. Uygun çalışma ortamıyla yediden yetmişe herkes kütüphanemizden yararlanıyor.” ifadeleriyle kütüphaneye olan ilgiyi dile getirdi.

İstanbulensis Gençlik Merkezi Kütüphanesi ve Aydos Kütüphanesi’nden sonra yakın zaman içerisinde faaliyete girecek olan Hasan Hüsnü Paşa Kütüphanesi’yle birlikte ilçedeki 3 kütüphane de aynı alt yapıyla ilçe halkına hizmet etmeye devam edecek. Kütüphaneler aynı zamanda, Türkçe ve Matematik öğretmenlerinden takviye ders alma imkanı da sağlıyor.


Yorumlar(0)