/ /

Çöpte bulunan yüzüğün sahibi aranıyor

23 Kasım 2015

Akın Öztürk

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görevli Zafer Gök, sokakta bulduğu altın yüzüğün sahibine ulaşamayınca Üsküdar Belediyesi, sosyal medya üzerinden yüzüğün sahibini aramaya başladı.

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde çalışan Zafer Gök, Zeynep Kamil Mahallesi Zeynep Kamil Sokak’ta sabah saat 06.30 sularında sorumlu olduğu bölgede temizlik yaparken, yaprakların arasında fark ettiği ve içerisinde tarih ve isim yazılı olan altın yüzüğün sahibine ulaşmak için sokaktaki esnafı dolaştı. Gök, bu çabası sonuç vermeyince durumu amirlerine iletti. Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de içerisinde yazılı tarih ve isimden kayıp yüzüğün sahibine ulaşmak için evlenme daireleriyle temasa geçti. Bu girişimlerden de bir netice elde edilemeyince belediyenin kurumsal sosyal medya paylaşımı üzerinden duyuru yayınlandı.

“Üsküdar’da hiçbir şey kaybolmaz”

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Personeli Zafer Gök, “Sabah saat 6.30’da sorumlu olduğum bölgemi süpürürken yaprakların arasında altın yüzük buldum. Yüzüğün içinde isim ve tarih yazıyor. Yüzüğü bulunca bölgedeki esnaflara sordum, sizin olabilir mi diye ama sahibi çıkmadı. Bende yüzüğü getirip temizlik işleri müdürlüğümüze teslim ettim. Müdürlüğümüz yüzüğün içinde yazan isme ve tarihe göre evlendirme dairelerinde araştırma yaptılar ama o isimde ve tarihte bir nikâh olmadığından dolayı yüzün sahibini bulamadılar. Sonra birim müdürlüğümüz yüzüğü Facebook ve Twitter hesaplarında paylaştılar, yine bir sonuç alamadılar. Üsküdar’da hiçbir şey kaybolmaz. Yüzüğün sahibi gelip yüzüğünü Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’müzden alabilirler” şeklinde konuştu.

Nikâh sarayları arandı

Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Şantiye Şefi Eyüp Şen ise, “Arkadaşımız sabah saat 06.30’da mesaiye başlıyor. Sorumlu olduğu bölgeyi süpürürken altın bir yüzük buluyor. Yüzüğün içinde isim ve tarih yazıyor. Arkadaşımız yüzüğü bulunca çevredeki esnaflara soruyor, bulamayınca da yüzüğü bize getirdi. Bizde yüzüğün içinde yazan tarihe göre Üsküdar ve Ümraniye Nikâh Saraylarını aradık ve yüzüğün içinde yazan tarihte ve isimde nikâhınız oldu mu diye sorduk. Bu şekilde de yüzüğün sahibine ulaşamadık. Devamında konuyu müdürümüzle paylaştık. Müdürümüz Salih Bey de yüzüğün sahibine sosyal medyadan ulaşalım dedi. Akabinde arkadaşlarımız sosyal medyadan yayın yaparak yüzüğün sahibini aramaya başladı. Yüzüğün sahibini henüz bulamadık. Şuan yüzük bizde sahibi gelip yüzüğünü bizden alabilir “diye konuştu.

Yapılan tüm uğraşlara rağmen sahibi bulunamayan yüzük için Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün sosyal paylaşım sitesinde “Doğa dostu personelimiz tarafından Zeynep Kamil Mahallesi Zeynep Kamil Sokak’ta içinde tarih ve isim yazılı altın bir yüzük bulunmuştur. Kaybedenlerin müdürlüğümüze gelmeleri veya bize ulaşmaları rica olunur” denilerek iletişim için 0216 531 32 58 numaralı telefon paylaşıldı.


Yorumlar(0)