/ /

Üsküdar’a müjde! 2B sorunu çözüldü.

22 Ekim 2015

Akın Öztürk

Üsküdar Yavuztürk ve Çengelköy’de bulunan bazı kooperatif sitelerinde 1987’de başlayan 2B mağduriyeti çözüme kavuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tam 28 yıldır 2B sorunu ile boğuşan yaklaşık 16 bin vatandaşa verdiği ‘Bu can bu tende olduğu sürece verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz’ sözünü tutarak, çeyrek asırdır süren sıkıntılara son verdi. Tapularına kavuşan Dalgıçkent sitesi sakinleriyle ‘Selfie’ çekerek onların mutluluklarına ortak oldu.

2b_5444

‘SÖZÜMÜZÜ TUTTUK 2B SORUNU BİTMİŞTİR’

Sancaklar Düğün Salonu’nda yapılan tapu dağıtım töreni ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ilk aşamada Yavuztürk Mahallesinde bulunan Dalgıçkent site sakinleri adına Dalgıç Kent Site Yöneticisi Selami Ürgüp’e temsili tapuyu vererek site sakinlerinin tapusu teslim etti. Törende konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Sözümüzü tuttuk. Üsküdar’da 2B sorunu bitmiştir” dedi.

2b_2471

28 YILDIR DEVAM EDİYORDU

2B sorunu Yavuztürk ve Çengelköy’de bulunan Dalgıçkent,Yeşilyamaç, Kayıkent, Rastkent, Mavi Kartal, Yaşamkent, Ata-2 gibi bazı kooperatif sitelerinde 28 yıldır devam ediyordu. Sonraki süreçte ise 4048 konutta ikamet eden yaklaşık 16 bin Üsküdarlının tapuları da gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından, hak sahiplerine teslim edilecek.


Yorumlar(0)