/ /

Üsküdar Belediyesi’nden genç sporculara altın

24 Kasım 2015

Akın Öztürk

İstanbul’da yapılan çeşitli turnuvalarda Üsküdar Belediyesi adına katılan genç sporcular, birçok dalda madalya elde ettiler. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen madalya kazanan genç sporculara altın ile kol saati hediye etti.

Şampiyonlar Şehri Üsküdar, savunma sporlarındaki başarılarına yenilerini ekledi. İstanbul’un farklı bölgelerinde yapılan karate, tekvando ve judo müsabakalarında madalya kazanan sporcuları Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen makamında ağırladı. Türkmen, genç sporculara altın ile kol saati hediye etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Beden eğitimi dersine bir Türkçe öğretmeni giriyor, bir İngilizce öğretmeni giriyor. Beden eğitimi dersi bir alt dersmiş gibi düşünüyoruz. Hâlbuki son derece yanlış. Bu anlayışı kırmamız lazım. Ben şahsen inanıyorum ki, Beden eğitimi dersi en önemli derstir. Üsküdar’da yüz bin öğrenci var. Bu çocuklar hareketli çocuklar, bizim gibi akşama kadar evlerde oturacak diye bir halleri yok. Bunlar enerjilerini atmaları lazım, ayakları toprağa basmaları lazım, koşmaları lazım, terlemeleri lazım” dedi.

Çocukları büyükşehirlerde binalara, okullara, evlere hapsedildiğini söyleyen Hilmi Türkmen, “Ondan sonra çocuğumuz bizimle konuşmuyor. Çocukla biz iletişim kuramıyoruz ki, bir arkadaş olamıyoruz ki. Hangi birimiz çocuğumuza kışın çıkıp dışarıda kartopu oynuyoruz. Ne yazık ki bugün toplumda uyuşturucu, bonzai parklarda meydanlarda yollarda kötü alışkanlıklar çocuklarımız bir arayış içerisinde bir sıkıntı içerisinde, bu da işte sporla olur. Bizim bu sporu tabana yayma projemizin çok doğru olduğunu ve mutlaka çocuklarımızı bir sporla meşgul etmemiz lazım. Hatta çocuklarımız bir enstrüman da çalsın” şeklinde konuştu.


Yorumlar(0)