/ /

Esenler otobüs beklemiyor

3 Ocak 2014

Turgay Özçelik

Toplu taşımada en çok tercih edilen ulaşım çeşidi otobüsler ve İstanbul trafiğini göz önünde bulundurduğunuzda, durakta beklemek bazen bir derviş sabrı gerektirebiliyor. Geldi, gelecek diye yollarını gözlediğimiz otobüsün zamanını tahmin etmekten yorgun düştüğümüz duraklar yavaş yavaş değişim göstermeye devam ediyor.

esenler

Yeni yıl ile birlikte Esenler Belediyesi de “MOBİETT” çalışmalarına ve toplantılarına hız kazandırdı. Esenlerde toplu ulaşım açısından büyük atılımlar yapıldığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı ve mahalle muhtarları ile bir araya gelerek mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni adımlar atmak istediklerini belirtti. Şu an için 7 adet akıllı durak Esenler sakinlerinin hizmetine sunulmuş durumda ve bu sayıyı daha da arttırılması isteniyor. Ayrıca içerisinde şarj dolum üniteleri ve internetin bulunduğu otobüslerinde kullanıma başlandığı ve zamanla tüm otobüslerin bu konseptte olacağı bildirildi.

Peki nedir bu MOBİETT? Appstore’dan indirebileceğiniz bu program ile durağınızdan geçecek olan otobüslerin nerede olduğunu ve ne kadar sürede durağa varacağını, anında akıllı telefonunuzdan öğrenebiliyorsunuz.

Yani artık Esenler’de oturanlar otobüs beklemiyor. Zamanında durağa gidip yolculuğuna başlıyor.


Yorumlar(0)