/ /

Akademisyenler şehri konuştu

10 Şubat 2014

editor

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından düzenlenen Şehir Yazarları ve Akademisyenleri toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim, medeniyet tasavvuru olan bu milletin umudunu, ışığını çoğaltacak gönül mimarlarına ihtiyacımız var” dedi.

Tekstilkent Ramada Plaza Otel’de gerçekleşen toplantıya; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bazı milletvekilleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Esenler Kaymakamı Yüksel Ünal, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, Esenler Belediye Başkan Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, akademisyenler, yazarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. IMG_2236

Akademisyen ve yazarların şehre ilişkin öneri ve taleplerinden bahsettiği toplantıda, Şehir Düşünce Merkezi ile ilgili bir sinevizyon gösterimi gerçekleşti. Toplantıda Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mazhar Bağlı da Şehir Düşünce Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler’de iki güzelliği birlikte yaşadıklarını belirterek, bu güzelliklerden birinin İstanbul’un en büyük metro hatlarından biri olan Mecidiyeköy- Mahmutbey metrosunun temelinin atılması olduğunu, diğerinin ise; Şehir Düşünce Merkezi’nin ikincisini düzenlediği şehir yazarları ve akademisyenleri toplantısına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif etmesi olduğunu ifade etti. Şehir Düşünce Merkezi’nin, bilgi ve hikmet kavramlarını aradığını söyleyen Göksu, bilginin geçmişi, hikmetin de geleceği inşa ettiğini ifade ederek, “Şehrin inşasında bu şehri yeniden kurgularken, bu şehri düzenlerken ya da restorasyonu yaparken iki kavramı dikkate aldık: Bilgiyi ve hikmeti” şeklinde konuştu.

Göksu, Şehir Düşünce Merkezi’nin kuruluşunda emeği geçen ve katılımlarından dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettikten sonra konuşmasını tamamladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tüm konuşmaların ardından; Esenler Belediyesi’nin Şehir Düşünce Merkezi tarafından düzenlenen şehir yazarları ve akademisyenleri toplantısının başarılı geçmesini temenni ederek, “Esenler Belediyesi ve ekibine böyle son derece önemli bir merkezi kurdukları için ve burada son derece anlamlı faaliyetlerini, bilimsel çalışmalarını, kitap ve dergi yayınlarını, bu tür toplantılar nedeniyle kutluyor, ülkem ve milletim adına başarılarının artarak devamını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yorumlar(0)