/ /

Hasan Kaçan: Hayatın kendini okuyun

17 Şubat 2014

editor

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği “Sanatçı Buluşmaları” programında Esenlerli gençlerle  bir araya gelen oyuncu ve karikatürist Hasan Kaçan, gençlere tavsiyelerde bulundu. 

hasankacan2

Sabri Ülker Gençlik Merkezi’nde, samimi bir ortamda gerçekleşen programa; Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, Kütüphaneler Müdürü Hasan Taşçı ve çok sayıda vatandaş katıldı. “Gönül Hırsızı” dizisiyle yeniden ekranlara gelen usta oyuncu, Türk medya sektörüne ve sinema yaşamına ilişkin anılarını ve tecrübelerini Esenlerli gençlerle paylaştı. Medyada normal olana karşı bir sistem olduğunu belirten Kaçan, “Normal olana düşman bir sistem var günümüzde. Oysa biz normal olanın mükemmel olduğunu bilmeliyiz” dedi. Oyunculuk hayatına dair açıklamalarda bulunan Kaçan, “Her zaman bir şey anlatan, bir derdi olan projelerde yer almaya önem verdim. İnsanlar televizyondaki karakterleri örnek alıyor. Buna dikkat etmek gerek” şeklinde konuştu.

Günden güne gelişen teknolojik sistemlerle ilgili de konuşan Kaçan, “Teknolojinin böylesine geliştiği bir ortamda ruhen ve bedenen sağlıklı, iyi durumda kalabiliyorsak ne mutlu bize” dedi. Gençlere çeşitli tavsiyelerde de bulunan usta oyuncu, “Kitap okunur ama sadece kitap okumak yeterli değil. Onu yaşatan bir şey olmalı. Dünyayı, hayatın kendini okumak gerek” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Esenler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu, gençlerle keyifli bir sohbet gerçekleştiren Kaçan’a Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencilerinin yaptığı bir tablo hediye etti.

 


Yorumlar(0)