/ /

Esenler’de çiğköfte festivali

15 Şubat 2014

editor

Esenler Belediyesi, Türk kültürüne hak ettiği değeri verme ve mutfağı tanıtma, paylaşma etkinliklerine devam ediyor. Rizelilerle “Hamsi Festivali”, Trabzonlularla “Kara Lahana Festivali”, Kayserililerle “Mantı Festivali” gerçekleştiren Esenler Belediyesi’nin sıradaki etkinliği Adıyamanlılarla Çiğköfte Festivali.

cigkofte

Çiğköfte festivali, Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıyor. Esenler Belediyesi’nin Adıyamanlılar Derneği ile ortak düzenlediği festivalde aynı anda 100 kişi dev tepsilerde çiğköfte yoğuracak.  Renkli görüntülere ev sahipliği yapması tahmin edilen festival sayesinde 100 bin kişi dürüm çiğköfteye doyacak.

Festivalde çiğköfte ayran ikramının yanı sıra Adıyaman yöresine özgü müzik ziyafeti de sunulacak.  Türk Halk Müziği’nin önemli isimlerinden Kâhtalı Mıçe, Ramazan Garipses, Haşim ve Gülistan Tokdemir ve Adıyaman Harfane Grubu konser verecekken, Adıyaman Folklor Ekibi de çeşitli gösteriler sunacak. Açılacak stantlarda Adıyaman’a ait diğer lezzetlerin de ikram edileceği festival 16 Şubat Pazar (yarın) saat 13:00’da Dörtyol Meydanı’nda gerçekleşecek.


Yorumlar(0)