/ /

Eylemin Kaybedeni

20 Haziran 2013

Editör

Taksim’e çıkıp da İstiklal Caddesi ile Sıraselviler Caddesi arasında yer alan büfelerde mola vermeyen yoktur. Bambi Cafe dilli kaşarlısı ile Kızılkayalar Hamburgercisi ise ıslak hamburgeri ile bu sıra sıra büfeler arasından ayrılır. Sabaha kadar açık olan büfelerin günlük cirosunun da ortalama 20-35 bin lira olduğu tahmin ediliyor. En çok ciroyu yapan büfenin de Kızılkayalar olduğu biliniyor.

 

Ancak Gezi Direnişi’nin patlak verdiği ilk günlerde Kızılkayalar Hamburger Gıda ortaklarından Servet Kızılkaya’nın twitter ve facebook hesabından direnişçilere hakaret eden mesajlar atması, bu marka için bir anda işlerin tersine dönmesine neden oldu. Tepkiler artınca Kızılkayalar Hamburger’in ortakları tepkileri azaltmak adına şubeyi geçici olarak kapattı.

 

Bu arada 50 yıllık şirketin ortaklarından Servet Kızılkaya ile yolların ayrıldığı duyuruldu. Memiş, Ahmet, Emrah ve Alper Kızılkaya imzası ile yapılan açıklamada şu ifadeler dikkat çekti:

“Ortaklarımızdan Servet Kızılkaya’nın şahsi sosyal medya hesaplarından yaptığı haddini aşan açıklamaları, kurumumuzu ve ‘Kızılkayalar’ markasını kamuoyu nezdinde zor durumda bırakmıştır. Bu açıklamalar toplumun her kesimine eşit mesafede duran kurumsal kimliğimizle bağdaşmamaktadır. Yaşanan gelişmeler neticesinde Servet Kızılkaya ile 10 Haziran 2013 itibarıyla ortaklığımızı resmi olarak sonlandırma kararı alınmıştır.”

 

Ancak tepkiler azalmadı ve şube bir türlü açılamadı. Diğer hamburgercilerin günde 25 ile 35 bin TL arasında ciro yaptığı Taksim’de Kızılkayalar’ın ne zaman açılacağı ise bilinmiyor. Bir şirket yetkilisi, “3 hafta kadar sürecek bir tadilata girdiğimiz için büfeyi kapattık. Muhtemelen Temmuz’un ilk haftasında yeniden faaliyetlerimize başlayacağız” dedi.


Yorumlar(0)