/ /

Hard Rock Cafe İstanbul’da!

8 Ocak 2014

editor

Galatasaray Lisesi’ nin tam karşısındaki dar sokağa girince, solda göreceksiniz, yurt dışına her gidildiğinde illaki uğranan, logolu tişörtü satın alınan ve solup eskiyene kadar giyilen Hard Rock Cafe artık İstanbul’ da da var olacak!

Sevinç çığlıklarıyla başlayınca yazı, bilmeyenler için Hard Rock Cafe’ nin ne olduğunu, niye bu kadar önem verip sevinçle bahsettiğimizi söylemeden giriştik yazıya bir hevesle. Birçok ülkede başta konsepti, müzikleri ve birbirinden güzel kokteylleri ile  tanınan Hard Rock Cafe İstanbul’da da bir şube açtı. Eh nihayet!

Hard Rock Cafe’ nin Türkiye’deki ilk şubesi 1998 yılında Ankara’da açılmıştı ama -cafe kısa bir süre içerisinde kapanmış ve dünyada kapanan ilk Hard Rock Cafe olmuştu.

hard rock cafe

Taksim’de açılan İstanbul Hard Rock Cafe tarihi ‘Sponeck Birahanesi’nin yerinde bulunuyor. Sponeck Birahanesi ise 1896 yılında ilk Türk sinema filminin gösterildiği yer olarak biliniyor.

31 Aralık tarihinde İstanbul’da açılan Hard Rock Cafe için adres verelim:  Asmalı Mescid Mah. Mesrutiyet Cad. No:3 34430 Beyoğlu adresinden ulaşılabiliyor.

Hard Rock Cafe’nin dünya genelinde 36 ülkede 143 mekanı bulunuyor.

İlki 1971 yılında Londrs’da açılan Hard Rock Cafe’nin, 36 ülkede 143 şubesi bulunuyor.  1995 yılında bir zincir haline dönüşen cafe başka kulvarlara da açılmış, örneğin Las Vegas’ta bir kumarhane açmış.

Bakalım İstanbullular Hard Rock Cafe’yi sevecek mi?


Yorumlar(0)