/ /

Hasan Kocamaz ve Durul Gence’ye Başarı Ödülü

9 Temmuz 2013

Editör

iksvAvusturya Kültür Ofisi bahçesindeki Anthony Strong konseri öncesinde gerçekleştirilen gecede, Hasan Kocamaz’a ve Durul Gence ödül aldı. Müzisyen ve orkestra şefi Gence, ödülünü alırken yaptığı konuşmada, Herbie Mann’ın İstanbul konserinde onunla birlikte sahnede olmasını teklif ettiği anın, kariyerinin doruk noktası olduğunu söyledi.

Durul Gence, şöyle devam etti:

“20 yıl önce başladığım eğitimcilik serüveni de bana bu ülkede yetişen usta müzisyenleri daha iyi takdir edebilecek kuşaklar yetiştirmeme fırsat verdi. Öğrencilerimin, caz ve müzik dünyasında kazandığım deneyimlerimi aktaracağım bir kitap yazmam konusundaki istekleri o yıllarda başladı. Yıllardır üzerinde çalıştığım bu kitabı tamamladığım zaman bu ödülü gerçekten hak etmiş olacağım.”

 

Cazın yeni yıldızı

Ödül töreninin ardından, cazın yanı sıra blues, pop ve soul türlerinden izler taşıyan müziğiyle Anthony Strong, festival izleyicisiyle buluştu. Konserde, 2009’da çıkardığı ilk albümü “Guaranteed!”den bu yana imza attığı parçalardan bir seçkiyi cazseverlerle paylaşan Strong’a, kontrbasta Tom Farmer, davulda Dave Ohm, saksafonda Jon Shenoy ve trompette Graeme Flowers eşlik etti.

 

Gecede, festival sponsorlarına teşekkür plaketi sunuldu.

Festival

İKSV tarafından Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleştirilen 20. İstanbul Caz Festivali, 18 Temmuz’a kadar caz dünyasının ünlü sanatçılarının yanı sıra yine pop, rock, folk ve dünya müziğinin başarılı isimlerini seyirciyle buluşturacak.

 

Soul ve R&B’de kendi neslinin en iyi söz yazarı ve şarkıcılarından John Legend ise festival kapsamında 29 Temmuz akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde Türkiye’deki ilk konserini verecek.

 


Yorumlar(0)